Як використовувати воскову крейду для роботи з дітьми icon

Як використовувати воскову крейду для роботи з дітьми


НазваЯк використовувати воскову крейду для роботи з дітьми
Дата конвертації28.06.2015
Розмір27.37 Kb.
ТипДокументи
скачати

Як використовувати воскову крейду для роботи з дітьми
Воскова крейда – найефективніший інструмент підготовки руки дитини до школи і для психологічного малювання її емоційних станів. Враховуючи той факт, що на даний момент я веду групи з підготовки ізотерапевтів, то, звичайно, пишу для своїх колег. Так от, віск – такий матеріал, який виконує дві функції: можна ним писати і можна писати і малювати по воску. Такою властивістю більше жоден природний матеріал не володіє.

1. Перша і базова вправа при роботі психолога з восковою крейдою – навчити дитину відчувати матеріал. Дайте шматочок кольорового воску в руку дитини, і хай опише вам свої відчуття. Порівняйте воскову крейду з камінчиком. Попросіть дитину порівняти два матеріали. Дайте понюхати, адже якісна воскова крейда пахне медом. Хай уявить, як віск створювали бджілки для того, щоб потім вийшла така чудова крейда для малювання. Придумайте історію на тему «Як ця крейда знайшла мене».

2. Другим етапом важливо навчити дитину управляти крейдою. І легко це зробити за допомогою малювання форм. Форми особливо близько пов'язані з нашими відчуттями. Так Р. Штайнер писав, що лише переплетення відчуттів дає людині враження. І власне форма, структура ліній, колір і відчуття від малювання сприяють розвитку емоційної сфери дитини, її самосприйняттю. Як почати малювати форми крейдою:

- лінії від центру до краю листа;

- від низу до верху з однієї точки і з різних точок;

- зверху вниз з однієї точки і з різних точок;

- лінії тонкі і товсті;

- спіралі;

- кола й овали;

- різні фігури, зображені в колі (мандали).

3. Використовуйте різну фактуру паперу, це дає дитині як нові дотикові відчуття, так і контроль нового простору, розвиває адаптаційні здібності психіки. Які форми паперу можна використовувати:

- папір із шорсткостями;

- папір газетний (для контролю над емоціями, адже через контроль руки ми контролюємо самого себе);

- кольоровий папір, який наклеєний один на одний у різних колірних варіантах по типу колажу (з метою створення єдиного образу на листі паперу за допомогою крейди);

- можна малювати на дрібному наждачному папері, при цьому створюється специфічний ефект.

4. Також дуже добре працювати з рідким або гарячим воском, звичайно тільки не з дітьми дошкільного віку. Гріти віск можна як праскою, так і гарячим феном або свічкою. Докладніше про такий вид роботи з воском можна дізнатися, прочитавши про такий вид живопису, як енкаустику.

5. Можна використовувати акварель і сіль при малюванні воском. Докладний опис і етапи роботи: Спочатку дорослий малює в центрі листа малюнок свічкою – дитина зафарбовує його аквареллю (якщо малюнок складний – краще малювати воском і зафарбовувати аквареллю по частинах). Потім заповнюється фон (залежно від віку і навичок дитини можна спростити або ускладнити завдання –зафарбувати одним кольором навколо зображення. Можна різними кольорами – хай акварель розтікається. Змішуючись, буде цікавий ефект, також можна розфарбувати фон різними кольорами, заздалегідь відкресливши якусь частину фону воском. Необхідно нанести один колір, потім знову провести лінію свічкою – нанести інший колір і т д. (для дітей старшого віку можна повністю нанести весь малюнок свічкою, потім розфарбовувати аквареллю. Але дитина повинна уважно стежити, де розташований малюнок (якщо малює різними кольорами, якщо одним кольором, то це не важливо). Наносити фарбу потрібно досить таки швидко, щоб малюнок залишався сирим, потім готовий, НЕВИСОХЛИЙ МАЛЮНОК посипаємо сіллю. Сіль можна після підсихання струсити (на її місці залишаться вибілені точки), а можна залишити – тоді малюнок придбає оксамитову структуру.

6. При роботі з воском є можливість більше зосередитися на процесі, ніж на результаті. Використовуйте якісні матеріали і яскраві кольори, це дає можливість ще глибше проникнути в підсвідомі надра нашого зціляючого «Я».
Назаревич Вікторія
Поделиться:

База даних захищена авторським правом ©unikum.asyan.org 2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи