Урок читання в 1 класі вчителя Монастирищенської загальноосвітньої icon

Урок читання в 1 класі вчителя Монастирищенської загальноосвітньої


НазваУрок читання в 1 класі вчителя Монастирищенської загальноосвітньої
Дата конвертації30.06.2015
Розмір102.71 Kb.
ТипУрок
скачати

Урок читання в 1 класі

вчителя Монастирищенської загальноосвітньої

школи-інтернату І-ІІІ ступенів “Обдарованість“

Неліпович Лариси Степанівни


Тема : Звуки [п], [п´], позначення його буквами П п .Читання складів, слів з ними. Складання речень за допомогою запитань. Опрацювання тексту ”Бабуся захворіла”.

Мета

  1. Формування ключових компетентностей –

вміння вчитися (організовувати своє робоче місце, орієнтуватися в часі та берегти його, визначати мету, планувати свої дії, добирати засоби досягнення мети, доводити роботу до кінця);

загальнокультурної компетентності (вміння будувати взаємні стосунки на партнерській, толерантній основі);

здоров’язбережувальної компетентності (взаємозв’язок організму з природним та соціальним оточенням, удосконалення фізичної, соціальної та духовної складових здоров’я, дбайливе ставлення до природи);

громадянської компетентності (здатність екологічно мислити);

соціальної компетентності (продуктивно співпрацювати у групі, використовувати різні ролі, проявляти ініціативу, досягати консенсусу, уміти брати на себе відповідальність).


  1. Формування предметних компетентностей –

закріпити та узагальнити знання про звуки [п], [п’] та букву П, удосконалювати читацькі навички, розвивати аналітико-синтетичні здібності, спостережливість, увагу, мислення, зв’язне мовлення, збагачувати словниковий запас учнів; виховувати дбайливе ставлення до природи, допитливість, працелюбність.


Тип уроку: урок узагальнення та систематизації навчального матеріалу.
Особливості проведення уроку: використання інтерактивних форм роботи, роботи в групах.
Обладнання: малюнки пави і півня, картки із завданням, схеми для звукового аналізу слів, абетка,таблиця букви П, предметні малюнки, фізкультхвилинки та презентація на комп’ютері,фланеограф,пісочна анімація,мольберт,електроний Буквар,ляльковий театр(півник).


Українське читання

Тема. БУКВАпе,ЗВУКИ п,п’ ЧИТАННЯ СКЛАДІВ,СЛІВ З НИМИ.СКЛАДАННЯ РЕЧЕНЬ

ЗА ДОПОМОГОЮ ЗАПИТАНЬ.

ОПРАЦЮВАННЯ ТЕКСТУ ”БАБУСЯ ЗАХВОРІЛА”

Підручник «Читанка 1 клас» М.Д.Захарійчук,В.О.Науменко, с.82-83 .

Конкретизовані навчальні цілі

Когнітивні рівні

Конкретизовані навчальні цілі

Перелік завдань – запитань, які забезпечують досягнення конкретизованих цілей

Навчально- методичне забезпечення

Знання


Знає,що

таке оповідання,вірш;

Вміє переказувати,аналізувати;

Визначає головних героїв твору;

Знає скоромовки.

Інтерактивна технологія «Мікрофон».

Мовно-логічні завдання

МетодСенкан

Мозкова атака

Мікрофон

Схеми речень

Малюнок хлопчика

Малюнки до скоромовок

Розуміння

Розуміє двозначність слів;

Вміє відшукати власні назви;

Переказує зміст прочитаного за малюнком.

Пояснює значення слів коси;

МетодСлідопити

Переказує тест.

Малюнки

Казки,вірші

Малюнок

Ляльковий театр(півник)

Застосування


Демонструє вміння читати слова,речення, тексти.

Технологія «Навчаючи-вчуся» .


Електроний Буквар

(с. 59)

Таблиця складів,слів


Аналіз


Аналізує життєві ситуації;

Порівнює птахів за ознаками;

Визначає дійових осіб.

Веде діалог.

Рольова гра (імітаційні ігри)

Метод ”Спільне-відмінне”

Інтонування речень


Фланеограф

Мультимедійний проектор

Буквар

Синтез


Складає речення за схемою;

Характеризує життєву ситуацію.

Застосовує набуті знання при виконанні творчих завдань.

Вміє об’єднувати слова в групи.

Технологія «Навчаючи-вчуся»

Гра «Як би ти вчинив…»

Мовно-логічні завдання

Групова робота

Гра Такчи Ні

Сюжетні малюнки

Оповідання

Абетка,фішки

Мультимедійний проектор


Оцінювання

Оцінюють свою роботу на уроці;

висловлюють судження відносно почутого на уроці.;

бачить цінність отриманих знань.

Технологія

«Незакінчене речення».

Рефлексія уроку.

Смайлики веселі і сумні



Зміст уроку

1. Організаційний момент. Слайд 1

Любі діти, у наш клас

Завітали гості щирі,

Привітайте в добрий час

Гостей посмішкою й миром!

Пам ‘ятайте любі, діти,

На уроці - не шуміти,

Руку гарно піднімати,
Чітко всім відповідати.


Приготуйтеся, будь ласка,

Сьогодні у нас – урок-казка.

2. Девіз уроку. Слайд 2

У нас немає – ТИ,
У нас немає – Я.
Ми єдиний клас,
Ми одна сім’я!

  1. Казка про Паву та Півника. Слайд 3 (казка на фланеографі)

macintosh hd:users:nataliianelipovych:desktop:screen shot 2014-11-20 at 11.17.11 pm.png

У дідуся Панаса та внука Петрика жив Півник і був він білий-білий. Вийде він у двір
вранці, щоб пісню заспівати, а з нього пес Палкан та кіт Пушок давай насміхатися, бо у сусіднього півника хвіст різнокольоровий, а у нього білий-білий. Засумував півник, співати перестав. Побачила його перепілка,та й питає:

- Чого ти, Півнику, зажурився?

- Як же мені не журитися, коли з мене всі сміються, що хвіст у мене білий-білий.

- Гаразд, я тобі допоможу. Кажуть птахи,що у райському саду живе тітонька Пава. У неї таке гарне пір’я, вона і птахам роздає, але у неї треба добре попрацювати.

Ішов Півник день, другий, аж на третій – бачить райський сад. У саду ростуть крислаті пальми, дозріли ягоди порічки, цвітуть різнокольорові півники, запашні піони, на деревах сиділи говіркі папуги, на озері плавали пелікани. Така краса, що й очей відвести не можна. А по саду поважно походжає тітонька Пава.

- Тітонько Паво, допоможіть мені, я хочу мати такого різнокольорового хвоста як у вас.

- Але для цього треба пожити у моєму саду, - відповіла Пава, - і виконати багато завдань. Ось тоді ти станеш найкращим Півником у світі.

- Я буду працьовитим, уважним, активним.

- Є у мене друзі в школі-інтернаті, дуже люблю я до них в гості ходити, вони вміють читати, знають багато віршів, розповідають казки. Ходи до них на урок, виконуй з ними всі завдання і побачиш які чудеса бувають…

- Дякую, дякую тобі, тітонько Паво!

- Що спільне? (Це птахи, мають пір’я, крила, дзьоб. Починаються на букву “пе”. Двоскладові слова.)

  1. Оголошення теми та мети уроку. Слайд 4
    - Сьогодні ми навчимося читати слова з буквою “пе” і тексти з вивченими буквами виразно, чітко, безпомилково. Помандруємо у Країну Знань.

- Допоможемо розфарбувати нашого півника і від того, як ви будете працювати на уроці, наш півник буде веселим і щасливим. Тому будьте уважні.

5. Вправа “Мікрофон”. Слайд 5

- Що ви очікуєте від уроку?

6. Мозкова атака. Скоромовки. Слайд 6

- Щоб ротик був слухняним.

Ми горобчиків попросим:
- Не летіть до діда в просо.
Вранці просо дід покосить,
Ляже просо у покоси.
Натовчем для вас пшона
Із просяного зерна.

Ворона сороці намисто купила,
В намисті сорока бусинки лічила.
Ото для сороки настала морока.
Не може бусинки злічити сорока.

Віл везе важкучий віз -
Вовну, вату, верболіз.
Вперся віл, і впало з воза
Вісім в’язок верболозу.

Ґава й гуска коло хати
Почали пісень співати.
Каркали та гелготали,
Поки голос не зірвали.

Лисеня та левеня
Їли ласощі щодня.
Кожен мав велику ложку,
Горщик спорожнів потрошку.

Одуд - дуже працьовитий,
Навесні скопав грядки.
Літом їх прикрасять квіти
І зелені огірки.

7. Виділення звуків [п], [п’]. Вірш ”Павлик грався”. Слайд 7
Павлик грався у пісочку

на піщаному горбочку,

пік пампушки,і паски.

І пухкенькі пиріжки.

Пік для півника,для пташки,

що сиділа на піддашку.

Павлик пекар і пічник,

заповзятий трудівник.

Ліна Біленька

а) Гра Впіймай слово з буквою П пmacintosh hd:users:nataliianelipovych:desktop:images-3.jpeg

б) Бесіда за змістом вірша

- Де грався Павлик?

- Що він пік?

- Для кого хлопчик пік пампушки, паски і пухкенькі пиріжки?

- Як називають людину,яка пече смачні вироби?

в) Побудова речень I___ ___ ____.

г) Звуко-буквений аналіз слова ПЕКАР

д) Групова робота (скласти слово ПЕКАР з кубиків)

8. Ознайомлення з новою буквою. Слайд 8

а) Аналіз графічної будови букви ”пе”macintosh hd:users:nataliianelipovych:desktop:images-4.jpeg

б) Вірш. В. Гринька
(сценка виготовлення букви з дерев’яних стовпців)

Гарні хлопці-молодці
Закопали два стовпці.
Третій їм допомагав -
Перекладину поклав.
Втіха нашій дітворі:
Буква “пе” вже у дворі.
macintosh hd:users:nataliianelipovych:desktop:images-5.jpeg

в) Гра Карусель”.

Учні добирають слова із звуками [п], [п’]


г) Робота в парі (написати на піску букви П п)

Метод ” Sandplay”


9. Фізхвилинка. Слайд 9

Мультфільм”Паравоз Букашка”

Пісня ”Потяг”

10 Читання слів та складів

Променева складова таблиця. Слайд 10 macintosh hd:users:nataliianelipovych:desktop:screen shot 2014-11-10 at 11.25.09 am.pngmacintosh hd:users:nataliianelipovych:desktop:screen shot 2014-11-10 at 11.25.02 am.png

macintosh hd:users:nataliianelipovych:desktop:screen shot 2014-11-10 at 11.25.16 am.png

е) Робота в парі (читання складів, слів)

є) Відшукати слова за схемою[ -о|-о ]

ж) Відшукати трискладове слово


11. Словникова робота. Слайди 11, 12, 13, 14, 15

ПАС КОСИ

ПАСІКА ПОКОСИ

а) Скласти речення із словом ПАС
б) Асоціативний кущ до слова ПАСІКА
в) Двозначність слова КОСИ
г) Скоромовка із словом ПОКОСИ


КОСИ

ПАС |______ _______ ______ .



ПАСІКА

ПОКОСИ (скоромовка)


12. Опрацювання оповідання О.Єфімова ”Бабуся захворіла”. Слайд 16

Бабуся захворіла. Поки вона спала, онук Єгорко пішов на кухню. Підігрів на плитці суп та кашу з котлетою. Потім він нагодував бабусю.

  • Хто ж це підігрів обід? – запитала бабуся.


  • Плитка, - відповів хлопчик.

macintosh hd:users:nataliianelipovych:desktop:screen shot 2014-11-10 at 5.15.04 pm.pngmacintosh hd:users:nataliianelipovych:desktop:images-14.jpeg

а) Робота над текстом

- Хто захворів?

- Що робив Єгорко, поки бабуся спала?

- Що відповів хлопчик, коли бабуся запитала його про те, хто підігрів обід?

- Серйозною чи жартівливою була відповідь онука? Чому він так відповів?

б) Інтонування речень. (Діалог бабусі і хлопчика)

- Хто ж це підігрів обід?

- Плитка.

в) Читання слів. Спільна частина слів.

ХВОРІЛА ГРІВ СУП

ЗАХВОРІЛА ПІДІГРІВ СУПОМ

-Які із цих слів зустрічались в тексті?

13. Метод «Сенкан». Слайд 17
macintosh hd:users:nataliianelipovych:desktop:images-13.jpeg

- Хто? (Хлопчик, онук, Єгорко)

- Хлопчик (який?)…

- Єгорко (що робив?)…

- Речення (схема).

I___ ___ ___ .

14. Психологічна пауза. Слайд 18

Класична музика.

Ф.ШопенВесняний вальс

Встаньте,діти,посміхніться

рідній землі поклоніться.

За вчорашній день щасливий,

і до сонця потягніться.

Вліво,вправо поверніться,

веретеном покрутіться.

Раз присіли,два присіли

і за парти тихо сіли.

15. Гра ТАКчиНІ”. Слайд 19

- Пава і Півник вирішили запросити до себе друзів на обід, але пригостити могли лише такою їжею, де є буква ”пе”: пшениця, помідор, кавун, полуниця, слива.


16. Звуко-буквений аналіз слів ПАВА, ПІВНИК (групова робота)


17. Загадки. Слайд 20

По подвір'ї ходить птах
І співає по складах.
(Півник)

КУ-КУ-РІ-КУ (поділ слова на склади, телеграфування слова )

Птах поважно походжає,
У хвості квітник ховає.
Як розпустить він хвоста –
Наче ружа зацвіла.
(Пава)

18. Казка ”Як півник квіткою став”. (Переказують учні). Слайд 21

- Я хочу бути бузковим, жовтим, темно-синім, найкрасивішим! - сказав малий півник мамі квочці.macintosh hd:users:nataliianelipovych:desktop:screen shot 2014-11-10 at 12.47.39 pm.png

Уранці він прокинувся кольоровим. Ніхто не хотів з ним гратися. Він сів на клумбі й заплакав:

  • Буду сидіти тут,доки не виросту квіткою!

Пішов теплий весняний дощик. І сталося диво. Там, де з півника натекла фарба,виросли чудові квіти з барвистими пелюстками. І назвали їх півниками, а насправді це - іриси.

19. Підсумок уроку.
- Чи справдилися ваші очікування?

- З яким новим звуком ви ознайомились на уроці?

- Що вам найбільше запам’яталось?

- Чи зустрічалися нам на уроці власні назви?

- Чи зумів наш клас допомогти Півнику?

- Але відправимо нашого друга Півника до дідуся Панаса та внука Петрика лише тоді, коли розфарбуємо Півника.


20. Конкурс "Мій ПІВНИК найкращий”. (Розфарбувати півника). Слайд 226

- Молодці!!! Дякую за роботу на уроці!!! Слайд 23
Поделиться:





База даних захищена авторським правом ©unikum.asyan.org 2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи