Урок з теми «Табличне множення і ділення» icon

Урок з теми «Табличне множення і ділення»


НазваУрок з теми «Табличне множення і ділення»
Дата конвертації01.07.2015
Розмір45.92 Kb.
ТипУрок
скачати

Тема: Підсумковий урок з теми «Табличне множення і ділення»

Мета: Вправляти учнів у розв’язанні складених задач, розв’язанні задач двома способами; удосконалювати обчислювальні навички, уміння працювати з геометричним матеріалом; розвивати логічне мислення, уяву, увагу; виховувати дружні стосунки, взаємодопомогу.

Обладнання: Опорні схеми до задач, таблиці для усних обчислень, картки для індивідуальної роботи, геометричний матеріал, картки – доміно, фонограма для фізкультхвилинки.

Хід уроку

І. Організація класу. Повторимо правила роботи під час уроку.

Працювати – дружно

Бути – уважними

Обчислювати – швидко

Відповідати – чітко

На сторонні справи – не відволікатися

ІІ. Контроль, корекція і закріплення знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання. Задачі №4 і №7 стор.105

2. Повідомлення завдань уроку. Сьогодні підсумковий урок з теми «Табличне ділення і множення». Заплановано зробити за урок 10 кроків, тобто 10 завдань, які необхідно обов’язково встигнути виконати.


Крок – 1. Математична розминка (Математичний диктант). Знайти:

Добуток чисел 6 і 8 (48)

Частку чисел 56 і 7 (8)

24 зменшити у 3рази (8)

8 збільшити у 9 разів (72)

Добуток чисел 8 і 8 (64)

Різницю 54 і 9 (45)

Суму чисел 24 і 16 зменшити у 8 разів(5)

Добуток чисел 4 і 9 зменшити на 16(20)

Частку чисел 63 і 7 збільшити на стільки ж (18)

Крок – 2. Дії з величинами. Усна робота з картками .

2год – 1год 30хв

2м Скільки це дециметрів?

1м – 4дм Скільки це сантиметрів?

2дм : 4

6см × 5 Скільки це дециметрів?

1м – 3дм 7см Скільки це сантиметрів?

45см : 5см

50хв + 50хв

77см – 2дм

90см + 1дм

Крок – 3. Математичні вирази. Коментоване письмо і обчислення

(Зауваження вчителя: Вирази прочитати по – різному )

23 – 18 : 6 = 20 25 : 5 + 81 : 9 = 14 (36 + 28) : 8 = 8

7 × 8 – 55 = 1 7 × 7 – 7 × 5 = 14 (55 – 6) : 7 = 7

4 × 4 : 8 = 2 15 : 5 + 6 × 6 = 39 8 + 4 × 9 = 44

Крок – 4. Рівняння

54 : х = 9 х : 6 = 7 х × 8 = 40

Крок – 5. Задачі

Задача № 637

Задача №636. Розвязати двома способами

Витратили – 45м

Залишилося – 27м

У сувої – по 9м

Сувоїв - ?

Скласти умову задачі за коротким записом:

56кг лимонів – у 8 ящиках

Апельсинів - > на 1кг у ящику, ніж лимонів

Ящиків - ?, для 48кг апельсинів

Хвилинка відпочинку (Фізкультхвилинка)

Зробити стільки оплесків, чому дорівнює різниця 44 і 38 (6)

Зробити стільки притопів, чому дорівнює частка 24 і 3(8)

Зробити стільки стрибків, чому дорівнює добуток 2 і 5(10)

Зробити стільки кроків, чому дорівнює сума 8 і 2(10)

Крок – 6. Математичне доміно (Кожен учень отримує картку у вигляді доміно)



Дії з

величинами

1дм 8см

2 год 55хв

43 см

2дм4см

3

1год10хв


58см – 4дм

3год50хв – 55хв

1м – 5дм7см

6дм3см : 7

18л : 6л

45хв+25хв

37см+6дм3см

Усе вірно!

Крок – 7. Моє завдання (Учні вибирають картки для самостійної роботи. Учитель попереджає, що картки червоного кольору містять більш складні завдання, ніж картки синього кольору.)

Картки червоного кольору

Знайти значення виразу

(а + 26) : 8, якщо а=14; а=22

(67см -4дм) : 3

Картки синього кольору

  1. × 4 – 20 =8 35 : 5 + 17 = 24

Крок – 8. Геометричні фігури

Який трикутник називають рівностороннім?

Яку геометричну фігуру називають квадратом?

№ 1. Сторона рівностороннього трикутника 4см. Знайти сторону квадрата з таким самим периметром.




4 см ?


№ 2. Периметр квадрата 36см. Чому дорівнює периметр другого квадрата, сторона якого на 1см більша сторони першого квадрата?

Крок – 9. Один за всіх (Робота у групах)

Математичні ланцюжки

24 + 16 25 + 56

40 : 5 81 : 9

8 × 8 3 × 6

64 - 39 18 + 7

25 25

Крок – 10. Логіка (Задачі з логічним навантаженням)

Задача 1.

В акваріумі 10 рибок. Скільки треба купити ще акваріумів, щоб у кожному з них було по 2 рибки.

Задача 2.

Як за допомогою двох банок місткістю 7л та 3л відміряти 1л?

ІІІ. Підсумок уроку. Самостійне оцінювання роботи на уроці


ІV. Домашнє завдання № 653, № 655


Україна

Красноармійська районна адміністрація Донецької області

Відділ освіти



Підсумковий урок математики у 3 класі

з теми «Табличне множення і ділення»


c:\users\1\desktop\математика\untitled.bmp







З досвіду роботи

вчителя початкових класів

Новоекономічної ЗОШ

І – ІІІ ступенів

Байрамової О. Б.




2013 рік


Поделиться:





База даних захищена авторським правом ©unikum.asyan.org 2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи