Урок з математики за програмою \" Росток \", 3 клас. Тема уроку: Переріз множин. Знак. Мета: формувати поняття перерізу множин через практичну роботу icon

Урок з математики за програмою " Росток ", 3 клас. Тема уроку: Переріз множин. Знак. Мета: формувати поняття перерізу множин через практичну роботу


НазваУрок з математики за програмою " Росток ", 3 клас. Тема уроку: Переріз множин. Знак. Мета: формувати поняття перерізу множин через практичну роботу
Дата конвертації01.07.2015
Розмір33.77 Kb.
ТипУрок
скачати

Урок з математики за програмою ” Росток ”, 3 клас.

Тема уроку: Переріз множин. Знак .

Мета:

  • формувати поняття перерізу множин через практичну роботу;

  • тренуватися в знаходженні перерізу фігур;

  • вдосконалювати уміння виконувати обчислювальні операції, розв’язувати задачі, розвивати просторову уяву;

  • виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

І. Самовизначення до діяльності

- Пролунав шкільний дзвінок,

Починається урок.

- Складіть долоньки у вигляді лодочок, помістить туди свої образи і негаразди (дмухніть у долоньки) і відправте лодочку у далеку подорож. А з собою залишаємо гарний настрій.

ІІ. Актуалізація ОЗ.

- Пропоную вам розмістити відповіді у порядку зменшення і тоді зможемо прочитати назву сузір’я у Північній півкулі. Це завдання на с. 26 № 13 з прикладами-ланцюжками на повторення табличного множення і ділення.

ІІІ. Виявлення причин утруднення і постановка навчальної мети.

- Почувши таку незвичайну назву сузір’я, до нас у гості поспішив Олівець-малювець з фарбами. Він ніс нам 2 банки фарби: зелену та жовту. Але задивився по сторонам і зненацька розлив фарби. Як ви гадаєте, якого кольору пляма утворилася? Давайте переконаємося у цьому, відкривши с. 27 № 1 нашого зошита.

- Обведіть замкнену лінію А жовтим кольором, а замкнену лінію В – зеленим кольором. Чи є спільна частина у цих ліній. Так, її довелося зафарбовувати двічі. Це – спільна частина двох областей.

ІV. Побудова проекту виходу з утруднення.

- Як ви гадаєте, чи є у математиці таке поняття?

- На с. 27 прочитаємо визначення перерізу. Існує знак , яким цей переріз позначається Олівець-малювець вже заспокоївся, що розлив фарби, але він заплутався, як знайти переріз у фігур. Давайте йому допоможемо знайти переріз фігур, розміщених на дошці: круг і трикутник, прямокутник і квадрат. З чого почнемо?

Алгоритм.

1. Знаходимо область однієї фігури.

2. Знаходимо область другої фігури.

3. Спільні елементи підкреслюємо. Це буде переріз.

Фізкультхвилинка.

Раз – піднятись, потягнутись.

Два – зігнутись, розігнутись.

Три – в долоньки три хлопка,

Головою три кивка.

На чотири – руки ширше.

П’ять – руками помахать.

Шість – сідать і працювать.

V. Первинне закріплення у зовнішньому мовленні.

С. 27 № 2.

- Що будемо робити, щоб знайти переріз множин?

- Так, спочатку будуємо діаграми двох множин. (Вчитель будує на дошці, а діти – в зошитах).

- Які елементи входять до множини М?

- Які елементи входять до множини Т?

- Позначаємо їх на діаграмі.

- За малюнком видно, що спільними елементами даних множин є Надя і Петрик.

Шура.

Надя

.

. Петрик

. Мишко

. Оленка

М

Т

VІ. Самостійна робота із самоперевіркою за еталоном.

С. 28 № 5. Знайти переріз множин М К і записати це у зошиті. Позначити елементи множин на діаграмі Вена.

Зразок на дошці.

а) М К = {a, }; б) М К = {25}

С. 28 № 6. Робота у парах.

З яких елементів складаються множини А і В. До якого висновку прийшли. Так, є і неперетинні (неперерізні) множини. Наведіть приклади таких множин (будинки і птахи; учні і пенсіонери).

VІІ. Включення у систему знань і повторення.

- Наш Олівець-малювець дуже задоволений вашою роботою, і хоче трішечки попрацювати. Візьміть у руки свої кольорові олівці і розфарбуйте у своїх зошитах множину А В на с. 28 № 8.

- А зараз згадаємо, як ми складаємо вирази до наших задач у бліц-турнірі. Працюємо у парах. Пара, що першою виконає завдання, записує свої вирази на дошці для перевірки. Коментуємо записане разом.

С. 29 № 9

а) (а + b ) : 3

б) с – (c – b)

в) d : 7 ∙ 20

г) n – (n ∙ 4)

д) a + a ∙ 3 + a ∙ 3 – b.

Коментуючи, звертаємо увагу на наявність дужок і їх необхідність, на порядок дій.

VІІІ. Рефлексія.

- Як ви гадаєте, чи Олівець залишиться задоволеним? Чим?

- А ви чим поповнили свої знання?

- Що було самим цікавим?

ІХ. Домашнє завдання.

С. 29 № 10, 11, 12.
Поделиться:





База даних захищена авторським правом ©unikum.asyan.org 2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи