Тема. Узагальнення знань про свійських тварин. Урок-змагання. Мета: з icon

Тема. Узагальнення знань про свійських тварин. Урок-змагання. Мета: з


НазваТема. Узагальнення знань про свійських тварин. Урок-змагання. Мета: з
Дата конвертації30.06.2015
Розмір70.72 Kb.
ТипДокументи
скачати



Узагальнення знань про свійських тварин. Урок-змагання.

Корекція розвитку. 4-А клас

Вчитель Лєтнікова О.Ф.

2015




Тема. Узагальнення знань про свійських тварин. Урок-змагання.

Мета: закріплювати дії систематизації, узагальнення знань про свійських тварин; автоматизація виконання мисленнєвих дій (аналіз, синтез, порівняння, узагальнення); розвивати критичне мислення; удосконалювати навички зв'язного висловлювання в межах теми; збагачувати мовлення фразеологізмами; стимулювати творче виконання завдань.

Обладнання: картки із зображенням тварин (конверт № 1); схема для порівняльного опису двох свійських тварин (конверт № 2); картки з цікавими фактами про свійських тварин (конверт № 3); конверт із членами «тваринних» родин (конверт № 4); картки з описом тварин (конверт № 5)зображення двох тварин для складання загадки (конверт № 6); торбинка з іграшками тварин; зображення з домівкою тварин (конверт № 7); аудіозапис з голосами свійських тварин «Ферма»; картки з римованими словами для буріме (конверт № 8); фразеологізми і їх пояснення (конверт № 9); структура сенкану (конверт № 10).
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань.
Хід уроку
І. Вступна частина.

1. Привітання.

2. Повідомлення теми і мети уроку.

3. Правила роботи на уроці.

  • Сьогодні урок у нас не звичайний, а у вигляді змагання. Ми поділимося на 2 команди. Кожна команда буде виконувати однакові завдання. Але та команда, яка впорається другою, зможе отримати додаткове (бонусне) завдання у вигляді логічної задачі. Якщо розв’яже – їй додаткове очко, якщо – ні, то друга команда отримає можливість дати правильну відповідь і отримати додаткове очко.

4. Поділ учні на дві команди.

5. Актуалізація знань про свійських тварин (конверт № 1).

  • З поданих карток вибрати свійських тварин.

  • Чому ці тварини називаються свійськими?

  • Походження свійських тварин.

  • Дикі тварини.

  • Чому деякі зображення тварин ви не вибрали?

  • Чим свійські тварини відрізняються від диких?

ІІ. Основна частина.

  1. Порівняльний опис качки і кози. Дидактична гра «А у нас…» (конверт № 2).

  • За поданою схемою опишіть і порівняйте свійських тварин.

  1. Цікаві факти про свійських тварин. (конверт № 3)

  • Опрацюйте інформацію і розкажіть іншій команді ті факти, які вас найбільше вразили. Розповідаємо по 1 факту по черзі.

  1. Гра «Поділи тварин на сім’ї» (конверт № 4).

  • У кожної команди конверти з тваринами. Покладіть зображення цих тварин до тих, які ви вже маєте, так, що утворити сім’ї. Назвіть усіх членів отриманих «тваринних» родин (Наприклад: півень, курка, курча).

  1. Відгадування загадок про свійських тварин.

  • Ви готували загадки про свійських тварин. Загадайте ці загадки своїм суперникам.

  • Розкажіть, які слова допомогли відгадати загадку.

  1. Гра «Відгадай свійську тварину за описом» (конверт № 5).

  • У вас є опис свійської тварини. Прочитайте його і відгадайте, хто це. Найважливіші слова можете підкреслити олівцем у тексті.

  • Які слова допомогли вам дати правильну відповідь? Зачитайте їх.

  1. Складання загадки.

  • Спробуйте скласти загадку про свійську тварину самостійно і загадайте іншій команді. Використовуйте прикметники, дієслова, порівняння. Зображення тварини у конверті. (конверт № 6)

  1. Гра «Чарівна торбинка».

  • 1 учень з кожної команди спробує на дотик впізнати іграшку тварини і описати її, не називаючи, так, щоб гравці з іншої команди здогадалися, хто це. Голова працює, а очі відпочивають. Заплющуємо очі.

  1. Гра «Осели свійських тварин» (конверт № 7)

  • «Поселіть» в свійську тварину в її будиночок.

  1. Гра «Вгадай тварину за голосом».

  • Слухаємо голоси тварин і кожний член команди ланцюжком називає тварину.

  1. Вікторина «Казки про свійських тварин».

  • Кожна команда називає казку, героями якої є свійські тварини.

  1. Гра «Буріме» (конверт № 8)

  • Складання вірша за останніми римованими словами.

  1. Гра «Поясни вислів» (конверт № 9)

  • У вас в конвертах фразеологічний зворот і його пояснення. Розкладіть їх парами.

  1. Сенкан про улюблену тварину (конверт № 10).

  • Складіть сенкан про свого домашнього улюбленця. Структура сенкана у конверті.

ІІІ. Підсумок уроку.

  1. Підведення підсумків змагання.

  2. Підсумкове опитування.

  • Що нового дізналися про свійських тварин?

  • Де можуть знадобитися отримані знання?

  • Які навички роботи в групах отримали?

  • Які висновки можете зробити після цього уроку?

  • Що було важко?

  • Що не зовсім вдало вийшло? Над чим ще треба працювати?


І. Вступна частина.

1. Привітання.

2. Повідомлення теми і мети уроку.

3. Правила роботи на уроці.

  • Сьогодні урок у нас не звичайний, а у вигляді змагання. Ми поділимося на 2 команди. Кожна команда буде виконувати однакові завдання. Але та команда, яка впорається другою, зможе отримати додаткове (бонусне) завдання у вигляді логічної задачі. Якщо розв’яже – їй додаткове очко, якщо – ні, то друга команда отримає можливість дати правильну відповідь і отримати додаткове очко.

4. Поділ учні на дві команди.

5. Актуалізація знань про свійських тварин (конверт № 1).

  • З поданих карток вибрати свійських тварин.

  • Чому ці тварини називаються свійськими?

  • Розкладіть біля кожної тварини зображення з продуктами, що дають нам свійські тварини.

  • Походження свійських тварин.

  • Згадайте, яких тварин, предків свійських, приручили люди.

  • Дикі тварини.

  • Чому деякі зображення тварин ви не вибрали?

  • Чим свійські тварини відрізняються від диких?

  • Розкладіть біля кожної тварини зображення з продуктами, що дають нам свійські тварини.

ІІ. Основна частина.

  1. Порівняльний опис качки і кози. Дидактична гра «А у нас…» (конверт № 2).

  • За поданою схемою опишіть і порівняйте свійських тварин.



  1. Цікаві факти про свійських тварин. (конверт № 3)

  • Опрацюйте інформацію і розкажіть іншій команді ті факти, які вас найбільше вразили. Розповідаємо по 1 факту по черзі.



  1. Гра «Поділи тварин на сім’ї» (конверт № 4).

  • У кожної команди конверти з тваринами. Покладіть зображення цих тварин до тих, які ви вже маєте, так, що утворити сім’ї. Назвіть усіх членів отриманих «тваринних» родин (Наприклад: півень, курка, курча).

  1. Відгадування загадок про свійських тварин.

  • Ви готували загадки про свійських тварин. Загадайте ці загадки своїм суперникам.

  • Розкажіть, які слова допомогли відгадати загадку.




  1. Гра «Відгадай свійську тварину за описом» (конверт № 5).

  • У вас є опис свійської тварини. Прочитайте його і відгадайте, хто це. Найважливіші слова можете підкреслити олівцем у тексті.

  • Які слова допомогли вам дати правильну відповідь? Зачитайте їх.




  1. Складання загадки.

  • Спробуйте скласти загадку про свійську тварину самостійно і загадайте іншій команді. Використовуйте прикметники, дієслова, порівняння. Зображення тварини у конверті. (конверт № 6)



  1. Гра «Чарівна торбинка».

  • 1 учень з кожної команди спробує на дотик впізнати іграшку тварини і описати її, не називаючи, так, щоб гравці з іншої команди здогадалися, хто це. Голова працює, а очі відпочивають. Заплющуємо очі.




  1. Гра «Осели свійських тварин» (конверт № 7)

  • «Поселіть» в свійську тварину в її будиночок.



  1. Гра «Вгадай тварину за голосом».

  • Слухаємо голоси тварин і кожний член команди ланцюжком називає тварину.


  1. Вікторина «Казки про свійських тварин».

  • Кожна команда називає казку, героями якої є свійські тварини.




  1. Гра «Буріме» (конверт № 8)

  • Складання вірша за останніми римованими словами.




  1. Гра «Поясни вислів» (конверт № 9)

  • У вас в конвертах фразеологічний зворот і його пояснення. Розкладіть їх парами.


  1. Сенкан про улюблену тварину (конверт № 10).

  • Складіть сенкан про свого домашнього улюбленця. Структура сенкана у конверті.

ІІІ. Підсумок уроку.

  1. Підведення підсумків змагання.

  2. Підсумкове опитування.

  • Що нового дізналися про свійських тварин?

  • Де можуть знадобитися отримані знання?

  • Які навички роботи в групах отримали?

  • Які висновки можете зробити після цього уроку?

  • Що було важко?

  • Що не зовсім вдало вийшло?

  • Над чим ще треба працювати?


Задачі.

  1. Господарка в курятнику  тримала  дев’ять курей. Щодня курочки несли  по 7 яєць, які господарка продавала на базарі. Скільки півників було серед курей? (жодного)

  2. У фермера було 19 корів і всі, крім 9 ще не давали молока. Скільки корів давали молоко? (9)

  3. 1 куряче яйце варять 4 хв. Скільки часу потрібно, щоб зварити 5 яєць? (4 хв)

  4. «Мій хвіст, ─ сказав кіт, ─ має таку довжину: 16 см і ще половину від цієї довжини. Яка довжина мого звоста?» (24 см)

  5. У вівці дві ліві ноги, дві праві ноги, дві ноги попереду, дві ноги позаду. Скільки ніг у вівці? (4)

  6. Що буде з козою, коли їй мине 7 років? (8)

  7. Йшли гуси: одна гуска попереду, а дві позаду; одна позаду і дві попереду, одна гуска Летiла зграя гусей: одна гуска попереду, а двi позаду; одна позаду i двi попереду, одна гуска між двома i три в ряд. Скiльки було всъого гусей? (3)
Поделиться:





База даних захищена авторським правом ©unikum.asyan.org 2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи