Тема. Подорож сторінками icon

Тема. Подорож сторінками


НазваТема. Подорож сторінками
Дата конвертації01.07.2015
Розмір72.77 Kb.
ТипДокументи
скачати

Природознавство, 1 клас

Тема.Подорож сторінками

природничої книги«Домашні улюбленці»

Мета: розширити знання учнів про тварин, які живуть поруч із людиною (кішка, собака);

вчити школярів доглядати за ними;

формувати природознавчу компетентність;

розвивати уміння спостерігати за тваринами, описувати їх зовнішній вигляд;

сприяти розвитку активного пізнавального ставлення до природного оточення;

виховувати дбайливе ставлення до домашніх улюбленців, почуття милосердя.

Обладнання: картки, малюнки, фотографії з домашніми улюбленцями; аудіозаписи для фізкультхвилинки; диск з презентацією «Домашні улюбленці», іграшкові кіт і собака, скринька.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Ми всі веселі та кмітливі,

Серйозні та не пустотливі,

Допитливі, цікаві, чемні,

В розмові з старшими приємні.

Ми всі любимо природу:

Турбуємось про чисту воду,

Дерева, квіти доглядаємо,

Гілочок ми не ламаємо,

Про пташок узимку дбаємо.
ІІ Хвилинка спостережень

– Надаю слово працівнику гідроміцентру.

Учень. Вітаю всіх, кого цікавить, якою буде погода сьогодні.

– Сьогодні температура повітря вдень _______,

небо_______, опадів немає.
ІІІ Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні у нас незвичайний урок,

Сьогодні ми зробимо ще один крок

В країну Природу, в країну чудову,

Що нас чекає — нам ще не відомо.

– Діти, ось у мене на столі є чарівна скринька. Відгадайте, що у ній є! (Діти відгадують.)

Відгадавши загадки, ви дізнаєтесь, що заховано в цій скриньці.

Попід ліжко у куточок

Покотивсь м’який клубочок.

Та з’явились очки, ротик…

Не клубочок це, а... (котик)

(Дістаю котика зі скриньки)

Як маленький – дзявкотить,

Як великий – гавкотить.
Може дім охороняти
Та чужинців відганяти.


Давня вовкова родина,

Та найкращий друг людини.(собака)

(Дістаю собаку зі скриньки)

-Чи можете ви сформулювати тему нашого уроку?

(Читають з дошки)

– Сьогодні ми продовжимо розмову про тварин і дізнаємося більше про наших домашніх улюбленців – котів та собак.

ІV Спільне відкриття нових знань.

1. Перегляд презентації

-Переглянувши презентацію, ми з вами пригадаємо, які ще домашні улюбленці можуть жити з людьми.

(Пергляд презентації)

– Де можна побачити цих тварин?

– Яких ще тварин ми називаємо хатніми улюбленцями?

2. Вступне слово вчителя

– Тварини, які живуть поруч із людиною, дарують їй радість. Вони звикли до людей. Але чи достатньо уваги ми їм приділяємо? Чи комфортно їм поряд із нами? Чи знаємо або здогадуємося ми про їхні бажання?

«Ми відповідаємо за тих, кого приручили», – сказав французький письменник Антуан де Сент-Екзюпері у своїй повісті «Маленький принц» про тих слабких і незахищених, які живуть поряд з нами.

3. Подорож сторінками чарівної природничої книги.

Сьогодні ми разом будемо подорожувати сторінками чарівної книги, яка має назву «Домашні улюбленці».

– Чи знаєте ви, що означають ці слова?

(Відповіді дітей)

Сторінка «Історична»

Першими домашніми тваринами були вовки, а вже від них пішли собаки. Це було 10 тисяч років тому. Тепер вченими виведено багато різних порід. Собаки добре навчаються, працюють рятувальниками, поводирями, служать в армії та міліції. А Білка і Стрілка полетіли в космос раніше за людину. Слух собаки в 10 разів гостріший ніж у людини. .

А от кішки потрапили до Європи з Єгипту. У давніх єгиптян кішка вва­жалася священною твариною. У нас кішок теж поважають. Є повір'я, що в нову хату спочатку потрібно запустити кішку. Це принесе господарям здоров'я і щастя в новій оселі. Кішки часто виступають акторами у цирку. В Росії є навіть «Театр кішок» під керівництвом Юрія Куклачова.

Сторінка «Цікавинки від котика»

Кішки - дивовижні тварини, ласкаві, ніжні, із шовковистою шерстю й очима, що світяться вночі. Кішки мають витончений слух, вони чистюхи— можуть умиватися кожної години. Ходять нечутно, бо при ходьбі ховають кігті й наступають тільки на подушечки лапок .

(Перегляд слайдів про котів)

Велику частину всіх кішок, що живуть у помешканнях людей, складають звичайні безпородні кішки.Вони відрізняються великим різноманіттям окрасів, типів зовнішності та характерів.

Найнезвичнішою породою кішки з впевненістю можна назвати породу сфінкс – кішку без шерсті.Це дуже розумні та товариські тварини.Вони рухливі, веселі, енергійні,люблять дітей, добре ладнають з іншими тваринами в домі, ласкаві, не агресивні, дуже охайні.Та через те, що в них не має шерсті, треба слідкувати, щоб ій було тепло.

Перський кіт – ласкавий, тихий, товариський, та не нав»язливий, дуже любить хазяїна, , дружній до всіх членів родини.Він дуже пухнастий, з приплюснутим носиком. Його хутро необхідно чесати кожного дня.

Сіамські коти мають блакитні очі та шерсть кавового кольру з коричневими кінцівками. Ця кішечка з досить непростим характером, злопам»ятна.Тому треба бути дуже уважним, щоб ненароком її чимось не образити.

Ще є висловухі коти. В них вуха звисають вперед, а не стирчать прямо, як у всіх інших кішок.

Живий барометр

Кішка може передбачати погоду.

Якщо погода різко змінюється, то кішка може проспати весь день.

Якщо очікується похолодання, то кішка може моститися ближче до батареї або згорнутися калачиком і заховати ніс.

Якщо ж вона лежить черевцем догори, то очікують гарної погоди.

Робота з підручником(с.65)

-Як дбати про котів?

-Що вони їдять?

Фізкультхвилинка

Знають всі давно, малята,

Любить котик пострибати,

Вигнути дугою спинку,

Потягнутись на хвилинку.
Цуценятко не дрімає:

Хвостик власний доганяє.

І вертить ним вліво – вправо -

Фізкультурні робить вправи.
Папужка теж не ловить гав:

Крильця в сторони підняв,

Вгору – вниз ними махає,

Наче в джунглях, він літає.
Хом’ячок і морська свинка

Роблять вправи фізхвилинки.

Їм на місці не сидиться,

Швидко бігають по клітці.

Рибки пірця піднімають

І повільно опускають.

- Чи здорові ви, малята?

- Так! - Сідайте працювати!

Сторінка «Цікавинки від песика»

Собака - найвірніший і найвідданіший друг люди­ни. Собаки бувають різними: службовими, мисливськими, декоративни­ми і, на жаль, бродячими. До службових собак належить вівчарка.Вона розумна, сильна, служать на кордоні, охороняє за­води, склади, шукає злочинців, допомагає пастухам випасати худобу. Собаки допомагають рятувати людей. Наприклад, сенбернар – це найсильніший собака в світі. Він відшукує людей в снігах,відкопує тих, кого накрила лавина. Мисливські собаки допомагають людям на полюванні. Так, такса має довгий тулуб та коротенькі лапки, що дозволяє їй легко потрапляти до лисячої нори.

Є ще декоративні породи собак.Пудель – дуже розумний собака, який легко піддається дресируванню і часто виступає у цирку. А раніше його використовували на полюванні.Це відмінний пловець, який діставав з води підстрелену дичину.

А йоркширський тер»єрнайменша порода собак, його зріст близько 17-23 см (приблизно, як ширина нашого підручника).

Сторінка «Ветеринарна лікарня»

— Про що повинен подбати хазяїн, щоб його домашнім улюбленцям було зручно й комфортно у людській оселі?

—Собакам не можна давати шоколад, бо він отруйний для них. Не можна давати торти, печиво, цукор, бо це може викликати сльозотечу і нагноєння очей.

—Котам необхідне різноманітне харчування: м’ясо, риба, сир, вівсяні пластівці, вітаміни. У визначеному місці завжди повинна стояти мисочка з чистою водою.

камінь – з нього тваринка оглядатиме свої володіння і точитиме об нього пазури.

Сторінка «Чомусиків»

—Чому собаки махають хвостом?

Собаки махають хвостом у правий бік, коли чимось задоволені, а якщо їх щось не влаштовує, то їхній хвіст відхиляється вліво.

—Чому коти люблять ловити мишей?

В організмі мишей міститься багато сірки. А сірка необхідна котам для того, щоб їхня шерсть була густою і добре росла.

-Для чого котам вуса? Ними вони відчувають навколишній світ. У темряві тваринка не торкається предметів, що лежать на її шляху. Тому вуса не можна стригти!

4. Розгляд ілюстрацій у підручнику(ст.66)

5. Читання тексту вчителем.

Фізкультхвилинка(під аудіозапис)

Уявіть, що кожний із вас кішка або собачка. Покажіть тваринку так, щоб можна було її впізнати за характерними звичками.

  • Пострибайте, як стрибає собачка.

  • Вигніть спинку так, як це робить кішка.

  • Пройдіть два кроки так, як ходить кішка

  • Як гавкає дорослий собака? Цуценя?

  • Як нявкає кішка? Кошеня?

5. Робота у зошитах з друкованою основою. (ст. 30)

Колективне виконання завдань зошита.

V. Підсумок уроку

Гра «Пам’яталочка»

– Чи потрібний вихованець у будинку? (Про це слід запитати дозволу в батьків.)

– Як годувати вихованця? (Кормом або їжею, спеціально приготованою для тварини.)

– Як стежити за здоров’ям? Як лікувати? (Доглядати за вихо­ванцем. Якщо захворів — іти до ветеринара.)

– Як вигулювати вихованця? (Собаку — з намордником і на по­відку.)

– Де обладнати місце в кімнаті? (У сухому, без протягів місці.)

– Як учити собаку? (Дресирувати)

Гра «Луна» (діти повторюють останнє слово кожного рядочка за вчителем).

Якби собаки вміли говорити, вони б, неодмінно, висловили свою любов до людини, і сказали…

Я хочу, щоб ти зі мною був завжди,

Мене годував,

Мене поїв,

Дав куточок затишний мені,

Де б відпочивав я в солодкому сні,

І рази тричі на день

На повітря виводив мене.

За усе я щедро відплачу:

Тебе бути добрим навчу.
- Про що просив нас собака?

- А про що міг би попросити нас котик?

-Як тварини стають бродячими?

-Що ми можемо зробити для того, щоб бродячих тварин було менше?

-Завжди , коли заводите собі тваринку, пам»ятайте вислів французького письменника «Ми відповідаємо за тих, кого приручили».
Поделиться:





База даних захищена авторським правом ©unikum.asyan.org 2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи