Тварини. Різноманітність тварин icon

Тварини. Різноманітність тварин


НазваТварини. Різноманітність тварин
Дата конвертації30.06.2015
Розмір68.23 Kb.
ТипДокументи
скачати




3 клас ІІ семестр

Вчитель : Макаренко Л. І.

Тимченківський НВК

Дошкільний навчальний заклад –

загальноосвітня школа

І – ІІІ ступенів”

Чорнобаївської районної ради

Черкаської області

Тема: Тварини. Різноманітність тварин.

Закріплення знань про іменник.

Мета: формування ключових компетентностей:

вміння вчитися – проявляти зацікавленість;

соціальної компетентності – почуватися частиною колективу;

ІКТ- компетентності – працювати з різними джерелами інформації;

здоро в̒язбережувальної – дотримуватися правил особистої гігієни;

громадянської компетентності – бережно ставитися до природи;

предметних компетентностей

( природознавство ):

поглиблювати знання про різноманітність тваринного світу, вчити визначати істотні ознаки кожного виду тварин, розвивати вміння спостерігати, порівнювати , робити висновки;

( українська мова ):

систематизувати знання про іменник, вчити розбирати іменник як частину мови, розвивати зв’язне мовлення, мислення, орфографічну зіркість.

Хід уроку

І Організаційна частина

Щоб робота в нас кипіла ,

Працювати будем :

Швидко !

Дружно !

Вміло !

ІІ Повідомлення теми і мети

  1. Гра “ Дешифрувальник”

  • Про кого ми будемо говорити на уроці, дізнаєтесь, розшифрувавши слово.

7117363 ( тварини )

  1. Гра “ Банани”

У нас сьогодні незвичайний урок. Вивчаючи різноманітність тварин у природі, ми закріпимо знання по українській мові. А по якій темі, прочитаємо у грі « Банани»

імеРізноманітністьннтваринник

Різноманітність тварин. Іменник.

ІІІ Актуалізація знань учнів

Гра “ Обери позицію”

Тварини – жива природа .

( За. Проти. Не знаю)

  • Довести свою думку.

ІV Вивчення нового матеріалу

  1. Ознайомлення з класом « Черви»

  • Де можуть жити представники цього класу?

Каліграфічна хвилинка

В̒ я п ̒я б̒ я м ̒я р̒ я

Черв’як , п’явка

  • - Пояснити орфограми.

  1. Читання про молюски

  • Кого відносять до молюсків?

Вибіркове списування

  • Виписати речення, в якому сказано про тіло молюсків.

У молюсків м̒яке тіло, захищене черепашкою.

  • Поділити для переносу по – різному слово черепашкою.

Че – ре – па –шкою, че – ре – паш – кою

  1. Вивчення про клас « Ракоподібні»

  • Чому цей клас має таку назву?

  • Скласти речення різні за метою висловлювання зі словом рак ( розповідне, питальне, спонукальне)

  1. Ознайомлення з павукоподібними.

  • Скільки павукоподібні мають кінцівок?

Зробити звуко - буквений аналіз слова кліщ.

Кліщ – 5 зв., 4 б.

  1. Вивчення про комах .

- Назвати істотні ознаки комах.

1) Розподільне списування.

- Списати іменники, розподіляючи за родами.

Ч. р. Ж. р. С. р.

Мурашка, сонечко, джміль, комар, муха, жаба.

- Виділити закінчення .

- Підкреслити “ зайве ”слово .

( Зайве слово жаба)

  1. Виступ ентомолога

Муха все своє життя проводить в радіусі 100 м від того місця, де народилася . За 1 с вона робить 300 помахів крилами , може літати зі швидкістю 30 км за годину . Одна муха за літо відкладає до 60 тис. яєць . Сідаючи на продукти харчування мухи переносять збудників різних хвороб . Тому з цими комахами не потрібно ділити ні стіл , ні дім .

  1. Фізкультхвилинка

Імітація рухів комах під музику « Політ джмеля» за Римським Корсаковим

7. Вивчення про риб .

- Назвати істотні ознаки риб

Вибірковий диктант “ Білуга”

  • Виписати власні іменники.

Білуга – це риба , що має смачне і поживне м̒ ясо .ЇЇ довжина сягає 9 м , а маса – до 1000 кг. Живе у Чорному та Азовському морях , а розмножується в річках Дніпро , Південний Буг , Дністер. Через хижацький вилов в Україні , ця риба потребує охорони .

  1. Вивчення про земноводних .

  • Чому мають таку назву?

Робота у парах
Гра « Розсипанка»

  • Із даних слів скласти речення

вечорами , жаб ,кумкання , лунає , з , Літніми , очерету .

( Літніми вечорами з очерету лунає кумкання жаб.)

  • Назвати іменник , що вживається тільки в однині .

( кумкання )

- Підкреслити словниковий іменник.

( очерету )

  1. Вивчення про птахів .

- Назвати істотні ознаки птахів .

1) Робота над текстами - описами

а) Синички – маленькі пташки . Вони менші від горобців . Верхня частина тіла – зеленкувато-сіра , нижня – жовта . Довжина пташки сягає 6 см .

б) Біля вікна літала маленька пташка . Це синичка . Голівка у неї чорна з бархатною шапочкою . Щічки біленькі . Спинка і крильця – зеленувато-сірі . Грудки – жовтенькі з чорненьким галстуком .

- Що в цих текстах спільного ?

- Чим вони відрізняються ? ( науковий і художній описи)

3) Метод “Кубування”
- Розібрати іменник як частину мови

Пташка

10. Релаксація

Слухання музики « Веселі птахи»

11. Вивчення про звірів .

- Назвати істотні ознаки звірів .

1) Робота в парах

Складання сенкану.

Лисичка

Улеслива, руда

Ховається, полює, підкрадається

Лисичка вигодовує діток молоком.

Хитрий звір

2) Інсценізація уривку “ Це ж жорстоко ” за твором Михайла Пришвіна

На узліссі зібрались лісові мами і почали вихвалятися своїми дітками. Мама – олениха запитала у мами – зайчихи:

  • Скільки душ у вашому сімействі?

  • Не знаю. Хто їх рахував? Може сто, може тисяча, а може й ще більше.

  • Як – то? Не може цього бути!

  • У нас саме так і буває. Ми зі своїми дітками не бачимось. Народжуються зайченята, ми їх нагодуємо, а потім під кущем і залишаємо.

  • Навіщо так? Це ж жорстоко!

Як ви гадаєте, чому так роблять зайці?

ІVПідсумок уроку

  1. Робота в групах

І- карась – риба

Я вважаю, що карась – це риба.

Тому що риби живуть у воді і тіло покрите лускою.

Наприклад, карась живе у воді і його тіло покрите лускою.

Отже, карась це риба.

ІІ – назви тварин є істотами.

Я вважаю, що назви тварин є істотами

Тому що вони відповідають на питання хто?

Наприклад, хто? ведмідь, хто? шпак.

Отже, назви тварин є істотами.

2. Хвилинка – цікавинка

Пам ’ятники тваринам

У місті Грінгсвілл зведено пам’ятник ластівкам в подяку за знищення комарів.

На Алясці побудовано пам’ятник китам. Бо кити – основна їжа ескімосів.

Пам’ятник жабі знаходиться перед Пастерівським інститутом, як дань поваги лабораторним тваринам.

Бджола, жаба.

V Домашнє завдання: ст. 100 – 103, підготувати презентацію про одну тварину

Використана література:

  1. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів із навчанням українською мовою 1 – 4 класи .- К.: Видавничий дім « Освіта» , 2012 /

Т.Г. Гільберг , Т.В. Сак

2. Т.Г. Гільберг ,Т.В. Сак Природознавство : підручник для 2 класу,

К.: « Генеза », 2013

3. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів із навчанням українською мовою 1 – 4 класи .- К.: Видавничий дім « Освіта» , 2012 /

М.С. Вашуленко , К.І. Пономарьова

4.М.С. Вашуленко , О.І. Мельничайко Українська мова : підручник для 3 класу,

К : Видавничий дім « Освіта », 2013
Поделиться:





База даних захищена авторським правом ©unikum.asyan.org 2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи