Студенти і випускники Університету «Україна» взяли участь у ювілейному зборі-поході «Козацькими шляхами» 5 травня 2015 року icon

Студенти і випускники Університету «Україна» взяли участь у ювілейному зборі-поході «Козацькими шляхами» 5 травня 2015 року


НазваСтуденти і випускники Університету «Україна» взяли участь у ювілейному зборі-поході «Козацькими шляхами» 5 травня 2015 року
Дата конвертації25.06.2015
Розмір87.22 Kb.
ТипДокументи
скачати

Студенти і випускники Університету «Україна» взяли участь у ювілейному зборі-поході «Козацькими шляхами»
5 травня 2015 року
З 30 квітня по 4 травня 2015 року в Корсунь-Шевченківському районі, що на Черкащині, біля села Виграїв відбувся 25-й збір-похід «Козацькими шляхами» під гаслом «З Україною в серці».

У зборі-поході брали участь представники дитячих і юнацьких громадських організацій та волонтерських загонів. Організаторами заходу виступили Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та ВМГО «Національна Організація Скаутів України».

Метою заходу є всебічний розвиток дітей та молоді, залучення їх до соціально-значущих подій в Україні, активного відпочинку, волонтерського та скаутського руху, прищеплення здорового способу життя. Ця мета досягається через соціальні проекти, які демонструвалися на зборі-поході, активні ігри та заходи національно-патріотичного виховання, заняття у творчих майстернях. Відбувалися також різноманітні конкурси, концерти тощо. Учасники проживали організованими групами у наметах, готували їжу на багатті, оволодівали навичками самообслуговування, життя на природі, спільної діяльності в колективі тощо.

Участь у зборі-поході взяли представники делегацій регіональних осередків «Національної Організації Скаутів України», всеукраїнських громадських організацій, групи шкіл та ВНЗ, волонтерські загони. Серед учасників були діти та молодь, що опинилися у складних життєвих обставинах, зокрема переселенці зі сходу України. Партнерами заходу виступили, зокрема, Благодійна фундація «Відкриті серця України» та багатопрофільна клініка «Борис». До участі в заході традиційно долучився і Університет «Україна» та університетський скаутський осередок – «СОУС».

Під час ювілейного збору-походу «Козацькими шляхами» діяло кілька таборів, серед яких – «Печера рисі». Про життя в цьому таборі та на зборі-поході загалом, а також про цікавинки цьогорічного заходу розмовляємо з начальником відділу виховної роботи Університету «Україна», Головою Ради скаутського об’єднання «СОУС» Вікторією ДИКОЮ.

Вікторіє, розкажіть, будь ласка, про збір-похід «Козацькими шляхами» детальніше.

Збір-похід «Козацькими шляхами» вперше був організований Спілкою дитячих та юнацьких організацій міста Києва (СПОК). Перший захід об’єднував дитячі організації Києва, згодом почали долучатися й інші регіони України. Збір-похід набирав оберти і підвищував свій статус, його стала підтримувати Київська соціальна служба для сім’ї, дітей та молоді. Згодом до заходу долучились і ми – Університет «Україна» та скаутський осередок «СОУС». Із розвитком «Національної Організації Скаутів України» зростає і збір-похід «Козацькими шляхами» – до участі долучається молодь з інших країн. Незважаючи на тяжку ситуацію в Україні і, зокрема, неоголошену війну, на збір-похід приїхали багато дітей та молоді – близько 1000 осіб. Представників з Київських організацій і, зокрема, Університету «Україна», було 130 чоловік. Табір «Печера рисі» складався з 230 чоловік, загалом таборів було чотири.

Як давно Ви і студенти Університету «Україна» берете участь у заході?

Цей збір-похід – 25-й, я приїхала вдвадцяте. На зборі-поході є таке супер-звання «Зубр козацьких шляхів». Це – звання для організаторів, які працюють на заході від десяти років і більше. Бронзовий «Зубр» надається за 10 років роботи, за 15 років – срібний «Зубр», за 20 років – золотий. Значок «Золотого зубра» мені вручили на цьогорічному зборі-поході, діти за мене дуже раділи. Цього року організатори ввели ще одне звання – «Зубреня». Це звання надається дітям до 18 років, які були на зборі-поході три роки поспіль і більше. Серед наших учасників таких «зубренят» майже 30. У наших випускників Ніни Гаєвської та Віктора Рогожева є звання «Зубр козацьких шляхів». Студенти Університету «Україна» брали участь у зборі-поході 16 разів, скаути університету («СОУС») – вшосте.

Розкажіть більше про учасників походу від Університету «Україна» («Печеру рисі»).

Дуже добре було те, що в цьому році приїхали невеличкою групкою наші випускники, які вже одружилися і мають діток. Настя Коляда, яка тепер – Настя Базиленко, була керівником цієї групи, що називалась «Ураган». Вона була з доньками – Уляною та Мар’яною. Були ще Рома Сенченко з дружиною, Саша Сурган з донькою і Таня Михайліченко з донькою Анею. «Ураган» був дуже ураганною групою, дітки брали участь у всіх заходах. Мені дуже приємно, що наші випускники розуміють, що діткам на зборі-поході «Козацькими шляхами» буде дуже добре. Їхня родинна участь у заході – це високий рівень довіри!

Були дітки з аутизмом, вони приїхали вдруге. Ми познайомилися з їхніми батьками під час подорожі, вони приходили на Дні відкритих дверей до університету. Познайомившись ближче, вирішили спробувати подорожувати разом. Для дітей з аутизмом дуже позитивним є спілкування зі здоровими дітьми. Ми намагалися зробити комфортні умови для таких дітей, оскільки іноді у них є спеціальні дієти, але в більшості – об’єднуємо в спільні команди. Ці діти брали участь у всіх заходах разом із іншими, але під наглядом батьків, які теж були активними учасниками походу. У команді, де були дітки з аутизмом, відбулася визначна подія. Американські «Бойскаути» мають спеціальні програми, під час яких діти з аутизмом проходять скаутські випробування і самі стають скаутами. Під час цьогорічного збору-походу один із учасників – Артем Олійник – став скаутом. Я думаю, він – один із перших скаутів України, що мають аутизм. Артем – щира і старанна дитина, його дуже підтримують батьки та сестричка.

Ще одна група учасників – об’єднана група школярів із усіх трьох київських Борщагівок – Софіївська Борщагівка, Петропавлівська Борщагівка і Сонячний промінь – під назвою «Зорецвіт». Команда складалася майже з 50 осіб, приїхали вони втретє. Їхній лідер – Галина Бондаренко, завуч школи в Петропавлівській Борщагівці. Чудова жінка, енергійна, вона всіх об’єднує навколо себе.

Також утретє до нас приєдналися 30 осіб зі скаутської організації міста Буча, яка об’єднує в основному дітей до 12 років.

Ще одна група – діти-сироти під керівництвом Дмитра Самарського. Вони представляли організацію «Приятелі дітей». Ми багато розповідали їм про наш Університет.

З нами також були волонтери з Дарницької соціальної служби для дітей, сім’ї та молоді. Активні молоді люди, їм теж було цікаво дізнатися про наш університет, його спеціальності.

На одному зі своїх улюблених місць у таборі стояла група з Горлівки. Ми дуже за них переживали і зробили все можливе, щоб вони приїхали. Групу очолювали двоє наших випускників – Олеся Медвєдєва та Олександр Петров. Група складалася з випускників Горлівського регіонального інституту Університету «Україна» та дітей-переселенців, які живуть як по всій Україні, так і в Краматорському центрі переселенців. Одним із організаторів роботи цього центру є Олександр Петров. Хочу подякувати організаторам збору-походу за фінансову підтримку учасників з Горлівки, завдяки якій вони витратили мінімум коштів на участь у поході. А ми, в свою чергу, допомагали продуктами і всім, чим змогли.

Були на зборі-поході і почесні гості. Серед них – представник Президента України у справах дітей Микола Кулеба. Організатором збору-походу, його головою був начальник служби у справах дітей міста Києва, член Національної Ради ВМГО «Національна Організація Скаутів України» Валерій Танцюра. До організації збору-походу доклали зусиль також Київська міська соціальна служба для дітей, сім’ї та молоді і виконуюча обов’язки директора цієї служби Ярослава Колобова.

А які були цікавинки у програмі збору-походу?

Відкриття збору-походу було у парку перемоги «Дарниця». Оскільки скаути є посланцями миру, то діти з наших організацій випускали символічні білі повітряні кульки у вигляді голуба з побажаннями миру і щастя. Від нашої організації «голуба» випускав Михайло Скоробагатько. Програма була дуже насичена і складалася з таких складових: «Територія гри», «Територія екстриму», «Територія творчості», Музей «Козацьких шляхів», Арт-стіна «З Україною в серці» тощо.

Ми можемо похвалитися тим, що під час збору-походу був влаштований фестиваль «Україна має талант»: усі бажаючі могли продемонструвати свої таланти. Президент студентського самоврядування нашого університету Роман Перехрест цей фестиваль виграв – у складі дуету «Патефон». Учасників «Патефону» було двоє: Роман і Володимир, який приїхав на збір-похід разом із сестрою – студенткою Університету «Україна». Володимир грав на гітарі, Рома – співав. Вони виконали пісню «Восьмий колір» і зірвали шалені оплески. Овації посилилися, коли оголосили, що гурт «Патефон» виграв «Україна має талант». Переможці отримали кубок та грамоти. Хочу сказати, що на конкурсі було багато серйозних претендентів на перемогу. Їх пісні, танцювальні номери зустрічали численними оваціями, тож Рома – дійсно молодець.

Ще була нічна гра. Маю сказати, що це – завжди дещо особливе у наших таборах. Нічну гру робили наші друзі на чолі з випускницею Університету «Україна» Ніною Гаєвською. Я знаю, що Ніна робить дуже багато якісних заходів, і цей захід так само, – учасники були задоволені.

Був на зборі-поході дуже зворушливий момент. Делегація з Горлівського регіонального інституту (ГРІ) Університету «Україна» – часті гості та учасники «Козацьких шляхів», і начальник відділу по роботі з молоддю та студентами з інвалідністю ГРІ Оксана Едуардівна Рудь-Медвєдєва, на жаль, нині покійна, дуже любила цей захід. В останній вечір збору-походу студенти-випускники Горлівки і наші дорослі випускники, хто знав Оксану Едуардівну, зібралися на річці, на кладці. Ми всі разом, передусім її дочка Олеся, запалили спеціальну плаваючу свічку та спустили її на воду. Помолилися, згадали Оксану Едуардівну. Учасники з Горлівки сказали, що вони в її пам’ять зібрали цю групу і зробили все можливе, щоб приїхати цього року на збір-похід «Козацькими шляхами». І попливла ця свічечка по Дніпру – на добру згадку про Оксану Едуардівну Рудь-Медвєдєву…

А Ваші плани на майбутнє?

Ретельно готуємося до «Сяйва надій» та «Університетського літа» – фестивалів, що відбудуться в Університеті наприкінці травня. Також у нас попереду два походи в гори – Чорногорський хребет, по Товтрам (Поділля) з рюкзаками. Потім хочемо організувати відпочинок на морі в Одеській області для дітей та студентів Університету «Україна». Далі буде наметовий табір «Витоки», і закінчуємо все це водним походом. Літо щільно розписано, аби лише вистачало здоров’я на все. І, головне, щоб в Україні був мир. Усе інше – з Божою допомогою зробимо, бо робимо хорошу справу – активний і цікавий відпочинок для великої університетської і скаутської родини.

***

Учасники збору-походу «Козацькими шляхами» поділилися своїми враженнями.

Роман ПЕРЕХРЕСТ, президент студентського самоврядування Університету «Україна», переможець фестивалю «Україна має талант»:

Під час походу погода, хоч і була різною, порадувала. Дні були дуже насичені, а вечорами ми сиділи біля вогнища і співали пісень, грілися. Усі були на рівних умовах. Були також різні майстер-класи, змагання, стріляли з лука, плавали на каяках. Конкурс «Україна має талант» дуже сподобався – було дуже багато сильних учасників, але ми виступили на високому рівні.

Катерина НІКОЛЮК, студентка Університету «Україна», спеціальність «Політологія»:

Це були незабутні емоції та враження. Нічна гра, як готували їжу на 130 осіб. Ці неповторні миті синхронної підготовки всім табором до флешмобу, ранкові лінійки… Хоч погода в останні дні була не дуже лагідна, проте ті люди, що були поряд, і та атмосфера дружного колективу зігрівали мене і будуть зігрівати й надалі.

Вікторія БУРЯНЧИК, студентка коледжу «Освіта», спеціальність «Туризм»:

Про збір-похід «Козацькими шляхами» я чула, але й гадки не мала про атмосферу заходу, яку намагалися передати мені друзі. Лише, коли приїхала вперше, я зрозуміла, що вони мали на увазі.

Ми жили в наметах, співали багато пісень під гітару, милувалися природою. Яка ж вона там гарна! І люди там добрі. День без посмішки – неможливий. Було багато майстер-класів та розважальних програм. Але найбільше мені сподобалось орієнтування – воно було після дощу, і скільки ж там було болота! Запам’яталося надовго. Моя перша поїздка пройшла чудово, я познайомилася з багатьма цікавими людьми. Сподіваюся, наступний збір-похід принесе ще більше чудових вражень.

Анастасія БАЗИЛЕНКО (Коляда), випускниця Університету «Україна», екс-президент студентського самоврядування, викладач Університету «Україна», керівник групи «Ураган»:

Дуже приємно те, що на «Козацькі шляхи» вже збираються ті, хто раніше брав участь як студент, а зараз вже в ролі батьків. Дуже багато гарних спогадів і ностальгії... Хочеться, щоб у діток такі ж враження і спогади залишились у пам’яті. Збір-похід діткам дуже сподобався, особливо майстер-класи: ляльки з кукурудзяного листя, амулети із глини і виробництво килимків. Також вони були в захваті від табірних кричалок, вечірніх лінійок і ночівлі в наметах, готування на вогнищі, «душа» із пляшки.

Олександра СУРГАН, випускниця Університету «Україна»:

Я в захваті! Програма дуже насичена. Ми зовсім не сумували! Тут є розваги на різний смак, для рухливого дозвілля і, навпаки, для тих, хто потребує спокою. Ми здобули нові навички й отримали купу неймовірних вражень. Бажаю процвітання організаторам та «Козацьким шляхам»! І надалі будемо брати участь у зборі-поході «Козацькими шляхами»!
Світлана ПАТРА,

журналіст Імідж-центру Університету «Україна»
Поделиться:

База даних захищена авторським правом ©unikum.asyan.org 2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи