Сміливо, аргументовано, переконливо icon

Сміливо, аргументовано, переконливо


НазваСміливо, аргументовано, переконливо
Дата конвертації28.06.2015
Розмір27.24 Kb.
ТипДокументи
скачати

Сміливо, аргументовано, переконливо
Те, про що пише у своїй новій книзі "Свічка на вітрі" письменник, журналіст О.О. Горобець, здавалось би, відоме всім, хто хоч трохи цікавиться політикою. Але, на жаль, не всі роблять правильні і своєчасні висновки.

Автор – справжній українець, патріот. Йому болить, що зверхники, сьогоднішні теж, роблять далеко не все те, що належить для утвердження нашої незалежності, нашого суверенітету, ставлять під загрозу саме існування України. Бо Кремль планує і докладає всіх зусиль – економічних, а тепер уже й військових, – щоб "силою погасити прагнення українського народу до свободи і демократії, позбавити Україну незалежності, перетворити її в нову віковічну колонію Росії".

Гостра критика режиму Януковича – бандитського, антиукраїнського (диктатор і сатрап для свого народу) зрозуміла й аргументована. Прикро, що багато виборців повірили в таку людину. Мовляв, міцний і дуже вдатний господарник, то щось-таки зробить і для народу, загалом для України. Зробив, тільки для себе, своєї сім'ї, олігархічно-злочинного клану.

Революція Гідності сталась не випадково. Народ, точніше його найпатріотичніша, найсвідоміша частина сказав урешті своє слово.

Здавалось би, Україну чекають кращі часи, і наша держава визначить свій європейський статус, своє майбутнє, в основі якого Справедливість, повага до Закону. Та це не влаштовувало п'яту колону вітчизняних сепаратистів, і їхнього спільника – путінський режим. Сусідня Росія нахабно й агресивно втрутилась у внутрішнє життя України, відкинувши усі міжнародні угоди й домовленості.

Чи все зробила і робить сьогоднішня українська, вже післямайданівська влада, щоб відвести дуже небезпечну загрозу, перемогти і зовнішнього, і внутрішнього ворога? На жаль, ні. І про це автор пише з болем, тривогою. Чого-чого, а критики в книзі вистачає. Але ця критика аргументована.

Та є місце і для позитиву. За трохи більше як півроку суспільство, широкий загал змінилися, стали більш державницькими, патріотичнішими.

Про це, і не тільки про це, бо книга багата за змістом, цікава за особливостями викладу й аналізу подій – учорашніх та сьогоднішніх, і йшлося на презентації "Свічки на вітрі", що відбулася за активної участі викладачів і студентів Інституту філології та масових комунікацій, а також бібліотеки нашого університету. Зазначу, що на презентацію прийшли і представники інших вищих навчальних закладів столиці.

Обговорення було жвавим, та не зводилося лише до загального схвалення книги. Тон задав вступним словом відомий письменник, доцент кафедри журналістики нашого університету Олександр Глушко. Він розповів про журналістську й письменницьку творчість свого колеги по роботі.

Цікавими були виступи всіх без винятку промовців – викладачів і студентів. Глибоко проаналізували книгу доценти Богдана Бадрак (кафедра журналістики) і Валентин Максимчук (кафедра іноземної філології та перекладу), завідуючий кафедри інформаційних технологій і програмування професор Станіслав Забара, начальник управління навчально-виховної роботи Ольга Веденєєва. Схвально відгукнулись про "Свічку на вітрі" третьокурсниця Інституту філології та масових комунікацій, майбутній журналіст Вікторія Халаєвська, другокурсник Інституту права та суспільних відносин, майбутній юрист Андрій Ірклієнко, студентка університету імені Б. Грінченка Іванна Бідківська.

Працівники бібліотеки університету підготували для учасників презентації розгорнуті книжкові виставки. Керівник збірні Н.П. Колесникова ознайомила присутніх із новими надбаннями бібліотеки – класичної і сучасної літератури.
Анатолій УРБАН

Джерело: Газета «Університет «Україна» №7-8, 2014
Поделиться:

База даних захищена авторським правом ©unikum.asyan.org 2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи