Світлана Патра, Студентський Медіа-центр вмурол «Україна» студенти «університету «україна» долучилися до роботи круглого столу з міжнародної журналістики icon

Світлана Патра, Студентський Медіа-центр вмурол «Україна» студенти «університету «україна» долучилися до роботи круглого столу з міжнародної журналістики


НазваСвітлана Патра, Студентський Медіа-центр вмурол «Україна» студенти «університету «україна» долучилися до роботи круглого столу з міжнародної журналістики
Дата конвертації28.06.2015
Розмір60.09 Kb.
ТипДокументи
скачати

Світлана Патра,

Студентський Медіа-центр ВМУРОЛ «Україна»
СТУДЕНТИ «УНІВЕРСИТЕТУ «УКРАЇНА» ДОЛУЧИЛИСЯ

ДО РОБОТИ КРУГЛОГО СТОЛУ З МІЖНАРОДНОЇ ЖУРНАЛІСТИКИ
Кілька днів тому в Києві відбувся Круглий стіл «Міжнародна журналістика в цифрову добу». Організатором Круглого столу виступила українська мовна служба ВВС – ВВС-Україна. З доповідями виступили голова Європейського хабу Всесвітньої служби ВВС Сара Гібсон та директор Могилянської школи журналістики Євген Федченко.

Доповідачі мають великий досвід у роботі журналіста і редактора. Так, Сара Гібсон суміщає обов’язки Редактора Російської служби ВВС із керівництвом Європейським хабом (відділом) Всесвітньої служби ВВС, який включає Українську, Російську та Азербайджанську служби. Сара Гібсон відома своїми репортажами про перебудову та розпад Радянського Союзу, які виходили в ефір із Лондона і Москви. Євген Федченко – директор Могилянської школи журналістики Національного університету «Києво-Могилянська академія», магістр з політології, кандидат наук (міжнародні відносини), доцент. Серед тих, хто брав участь у роботі круглого столу, – багато журналістів та представників різних громадських організацій, а також – працівники ВВС-Україна – Ніна Курята, редактор ВВС-Україна та Микола Горшков – Голова представництва ВВС. У роботі Круглого столу взяли участь і представники Студентського Медіа-центру ВМУРОЛ «Україна» Маріанна Пещанська, Оля Столюк і Марина Денисова, а також автор цих рядків.

Під час доповіді «Міжнародна журналістика – чому це важливо?» Сара Гібсон порушувала дуже багато тем. Зокрема, вона згадувала сайт ВВС-Україна, який останнім часом дуже змінився. Серед найвизначніших змін на сайті – створення російськомовного розділу. На думку Сари, контент сайту ВВС-Україна є дуже важливим і тому має бути доступним для всіх. Також Сара Гібсон розповіла про перехід Української служби ВВС до формату радіо-онлайн та підготовку ВВС телевізійного бюлетеню міжнародних новин, який передаватимуть партнерам через Інтернет.

Користь міжнародної журналістики і журналістики загалом, на думку Сари Гібсон, у тому, що вона економить час користувачів, адже самостійний пошук і опрацювання новин та інформації займає багато часу. Журналісти повинні перевіряти інформацію, яку подають аудиторії. Роль журналіста, на думку Сари Гібсон, у тому, що він спрямовує людей у цьому складному світі, є свідком подій. Отримання контенту медійними організація, зокрема, ВВС, від простих користувачів, на думку Сари Гібсон – хороший приклад, однак ці організації повинні бути відповідальними за цей контент, ретельно перевіряти його і не використовувати його лише як заміну професійної журналістики. Можна сказати, що головними тезами доповіді Сари Гібсон були вірність аудиторії, відповідальність за контент, синхронізація медійної організації з аудиторією.

Темою доповіді Євгена Федченка стали «Парадокси української міжнародної журналістики: нові медіа – старі можливості». За словами Євгена, сучасна аудиторія має безмежний доступ до новин із будь-якої точки світу будь-якою мовою, але потреба в журналістах залишається. А отже – їм потрібно робити свою роботу ще краще, щоб задовольнити попит на міжнародні новини, який був і залишається.

Серед парадоксів розвитку міжнародної журналістики в Україні Євген Федченко назвав невикористання новими медіа нових можливостей, а також деяку несинхронність, з якою Україна і світ переживають світові події через невміння журналістів пояснити людям, що відбувається, чому це важливо для України і які це матиме наслідки для нашої держави. Також Євген Федченко зазначив, що українські журналісти-міжнародники, особливо на телебаченні, не в повному обсязі використовують нові технологічні можливості передачі новин, зокрема – соціальні мережі. І через це де в чому не встигають за своєю аудиторією.

Серед причин, що призвели до проблем міжнародної журналістики в Україні, Євген Федченко назвав те, що наша держава замкнулась у власному дискурсі, а також – те, що журналісти розповідають про речі, які цікаві швидше їм, а не аудиторії. На думку доповідача, Україні варто спробувати ширше подивитися на світ навколо себе, щоб не застрягнути в побутових конфліктах та дріб’язкових політичних сварках. Відгороджуючи себе й аудиторію від світових подій, журналіст не скасовує їх, зазначив Євген Федченко. Також серед проблем міжнародної журналістики в Україні Євген Федченко відзначив такі:

  1. відсутність критичної маси кваліфікованих журналістів;

  2. примітивізація та таблоїдизація матеріалів (зосередження на особистому житті членів королівських родин інших країн чи іноземних зірок шоу-бізнесу та на скандалах, пов’язаних із ними);

  3. «прокрустове ложе» між російськими новинами та Євросоюзом (довго пояснюють незрозумілі речі, через що аудиторії стає нецікавою тема інтеграції України в ЄС);

  4. відсутність кваліфікованих експертів із різних питань міжнародної журналістики (журналістам нема з ким обговорити важливі проблеми того ж Придністров’я чи Сирії). Натомість, є великий табір псевдо-експертів, які готові пояснювати будь-що, навіть не розбираючись у питанні. Через це:

    1. міжнародні новини зводяться до простого спілкування з органами влади, наприклад, Міністерством закордонних справ України, яке спростовує чи підтверджує новини;

b. підрахунок у міжнародних новинах загиблих чи незагиблих під час певної події українців.

Для того, щоб вирішити означені проблеми, Євген Федченко пропонує створити потужну громаду журналістів-міжнародників, які б мали змогу професійного спілкування та створення відповідного дискурсу.
***

Наступний блок − запитання від присутніх журналістів, які вражали своїм тематичним розмаїттям: від іміджу нашої держави за весь період роботи ВВС-Україна до пригод активісток руху Фемен у Білорусі та історії із сайтом EX.UA; від майбутньої олімпіади у Лондоні та Євро-2012 до розуміння міжнародної журналістики та проблем перевірки, тобто верифікації інформації.

Відповідаючи на всі ці запитання, Ніна Кур’ята і Сара Гібсон наголошували на тому, що для ВВС загалом та для ВВС-Україна зокрема відповідальність за інформацію, яку подають аудиторії, є дуже важливою. Краще бути точними у поданні новин, аніж першими.

Також Ніна Кур’ята наголосила, що працівники як Всесвітньої служби ВВС, так і її Української служби не використовують платформи медіа-організації для вираження власної думки, журналісти ВВС повинні бути безпристрасними і давати змогу висловитись усім сторонам конфлікту. Проблема тільки в тому, що в певних ситуаціях говорити бажає лише одна сторона конфлікту.

Як майбутній фахівець у галузі журналістики та редагування, а також як людина з особливими потребами, якій небайдужі її права, я вивчаю проблеми забезпечення інформацією неповносправних осіб. Тому звернулася до Сари Гібсон та Ніни Кур’яти з таким запитанням:

Чи висвітлюється на ВВС життя людей із особливими потребами?

Сара Гібсон відповіла: «На радіо та в Інтернеті є англомовні сегменти, які розглядають питання людей із особливими потребами. На російському ВВС було розглянуто питання інвалідності в Росії, були блоги та користувацький контент на цю тему. Також ВВС є спонсором паралімпіади в Лондоні».

Ніна Кур’ята відзначила: «ВВС-Україна робила серію репортажів про наших спортсменів-паралімпійців. Також, у редакційних планах ВВС-Україна є репортажі про людей із особливими потребами, які мають бути зроблені таким чином: журналісти приходять до людини з інвалідністю в гості, щоб побачити, як вона живе, що для неї є купити хліба чи ліків, побачитися з друзями, просто жити у будинках, які непристосовані для інвалідних візків.

На ВВС немає окремої секції, присвяченої людям із особливими потребами, але є розділ «Життя», в якому журналісти намагаються показати життя таким, як воно є. Планується серія відео-репортажів, адже ВВС-Україна має змогу самостійно знімати, монтувати та викладати матеріали на сайт».

Коли я розповідала людям, з якими розмовляла, зокрема, з іноземцями, про свою майбутню професію та про Університет «Україна», в якому навчаюся, моїм співрозмовникам було дуже цікаво дізнатися, що в Україні люди з особливими потребами, незважаючи на всі проблеми, все ж мають змогу навчатися, працювати – жити повноцінним життям.

Враження юних медійників Університету «Україна» від Круглого столу з проблем міжнародної журналістики підсумувала Маріанна Пещанська:

«Круглий стіл «Міжнародна журналістика в цифрову добу» справив на мене неабияке враження. Велика честь бути присутньою на зібранні такої кількості журналістів, ще й міжнародників, побачити, як працюють досвідчені журналісти, як із великого тематичного розмаїття питань вихоплюють найважливіше для себе. Ми мали змогу перевірити свій рівень англійської мови, зрозуміти шляхи та темпи розвитку міжнародної журналістики, послухати настанови на майбутнє від відомих фахівців. Усі набуті знання обов’язково знадобляться мені у професійній діяльності. Дякую за змогу відчути себе в цій атмосфері вже справжнім кваліфікованим професіоналом».
Поделиться:

База даних захищена авторським правом ©unikum.asyan.org 2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи