Про Всеукраїнську краєзнавчу конференцію icon

Про Всеукраїнську краєзнавчу конференцію


НазваПро Всеукраїнську краєзнавчу конференцію
Дата конвертації26.06.2015
Розмір107.11 Kb.
ТипДокументи
скачатиМІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

01135, м. Київ, проспект Перемоги, 10, тел. (044) 486 24 42, факс (044) 236-1049, ministry@mon.gov.ua
від 02.10.2013 № _1/9-688_

від ___________ на №

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, департаменти (управління) освіти і науки, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій
Про Всеукраїнську краєзнавчу конференцію
Відповідно до плану всеукраїнських і міжнародних заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2013 рік, за наказом МОНмолодьспорту України від 13.12. 2012 № 1409) 29-30 листопада 2013 року у м. Донецьку відбудеться VІІ Всеукраїнська краєзнавча конференція «Південно-Східна Україна: із стародавності в XXI століття» згідно з умовами, що додаються.

Захід проводиться Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді спільно з Донецьким обласним центром туризму та краєзнавства учнівської молоді.

Програмою конференції передбачаються пленарні засідання, робота в секціях.

зустрічі з ученими, краєзнавцями, відвідання цікавих історико-культурних об’єктів м. Донецька.

До участі у конференції запрошуються делегації навчальних закладів Автономної Республіки Крим, областей України, міст Києва та Севастополя. До складу делегації входять учні, вихованці та студенти віком до 21 року, відповідно до кількості зазначених в умовах секцій та один керівник.

Просимо до 15 жовтня ц.р. надіслати на адресу Донецького обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді (83108, м. Донецьк, проспект Партизанський, 14-А або електронною поштою e-mail: octk2006@yandex.ru) попередні заявки та тези доповідей у друкованому та електронному варіантах.

Телефони для довідок у м. Києві: (044) 531-90-68 - Омельченко Дмитро Григорович, у м. Донецьку - (062) 213-23-98 - Забавська Ірина Анатоліївна.

Додаток на 6 арк.Заступник Міністра –

керівник апарату О.С. Дніпров


Бут С.В. (044) 481-32-51

Савченко Н.В. (044) 531-19-98
Додаток

до листа МОН України

від 02.10.2013 № 1/9-688
УМОВИ

проведення VІІ Всеукраїнської краєзнавчої конференції

«Південно-Східна Україна: із стародавності в XXI століття»


  1. Мета і завдання конференції

VІІ Всеукраїнська краєзнавча конференція «Південно-Східна Україна: із стародавності в XXI століття» (далі - конференція) проводиться з метою залучення учнівської та студентської молоді до краєзнавчо-дослідницької діяльності, виховання інтересу до історії рідного краю, поваги та бережливого ставлення до історико-культурної спадщини українського народу.

Завданнями конференції є:

поширення кращого досвіду з організації краєзнавчо-дослідницької роботи учнів та вихованців навчальних закладів;

пошук та підтримка обдарованої молоді, сприяння їх самореалізації та стимулювання подальшої творчої діяльності;

видання збірки тез кращих доповідей учасників конференції;

поповнення інформаційного банку краєзнавчих об’єктів.


  1. Місце та час проведення конференції

Конференція проводиться 29 - 30 листопада 2013 року на базі Донецького обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді (м. Донецьк, проспект Партизанський, 14-А).

Проїзд до зупинки «Школа-інтернат»: від залізничного вокзалу м. Донецька - маршрутним таксі №19-А, від автовокзалу «Південний» - маршрутним автобусом №17 (мк-н «Мирний» - Золоте кільце - вул. Університетська), від автостанції «Критий ринок» - автобусом №19.

Реєстрація учасників конференції 29 листопада 2013 р. з 9:00 до 12:30 за вищезазначеною адресою обласного центру. Від’їзд учасників – 30 листопада після 16:00. Квитки на зворотній шлях необхідно придбати завчасно.

Для організації  зустрічі делегацій необхідно до 25 листопада ц. р. повідомити час прибуття і номер потягу чи автобусного рейсу за телефонами: (062) 213-28-49, 213-23-98.

  1. Керівництво конференцією

Загальне керівництво підготовкою конференції здійснюють департамент освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації та Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді Міністерства освіти і науки України.

Безпосередня відповідальність за підготовку та проведення заходу покладається на Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді.

  1. Учасники конференції

До участі в конференції запрошуються делегації Автономної Республіки Крим, областей України, міст Києва та Севастополя.

Склад делегації – учні, студенти до 21 року по 1-й особі на секцію та 1 керівник.


  1. Порядок проведення та програма конференції

Конференція проводиться в два етапи:

перший етап – (заочний) проводиться до 1 листопада ц. р., під час якого оргкомітетом та членами журі проводиться попередній розгляд тез доповідей учасників конференції;

другий етап – (очний), який передбачає авторський виступ.

Конференція передбачає роботу секцій за такими напрямами:

Історія Південно-Східної України з найдавніших часів до кінця ХІХ ст.;

Історія Південно-Східної України у ХХ – на початку ХХІ ст.;

Донбас в період Великої Вітчизняної війни (до 70-річчя визволення регіону від нацистської окупації);

Релігійне життя на теренах Південно-Східної України: історія та сучасність;

Археологія Південно-Східної України та суміжних територій;

Етнографія та етнологія Південно-Східної України та суміжних територій;

Географічні та геологічні особливості Південно-Східної України.

Робочі мови конференції: українська, російська.


  1. Умови участі у конференції

6.1.Умови участі в заочному етапі конференції.

6.1.1. Для участі в заочному етапі конференції управління (відділи) освіти райдержадміністрацій (міських рад) Донецької області, республіканські, обласні, міські, районні позашкільні навчальні заклади інших регіонів України до 15 жовтня 2013 року (за поштовим штемпелем) надсилають на адресу Донецького обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді (83108, м. Донецьк, проспект Партизанський, 14-А та електронною поштою e-mail: octk2006@yandex.ru) попередню заявку (форма - додаток 2) та тези доповідей у паперовому та електронному вигляді.

6.1.2. Вимоги до оформлення тез доповідей (додаток 1):

Обсяг тексту – 2-3 сторінки формату А4 (шрифт Times New Roman Cyr 14 pt, інтервал 1,5 з вирівнюванням по ширині, поля 15 мм з усіх боків). Назва роботи друкується по середині. Дані про автора (авторів) розміщуються нижче – вирівнювання за правим краєм. Вказується: прізвище та ім'я автора без скорочень, навчальний заклад, у якому він навчається, назва міста (села), де він мешкає. Дані про керівника (керівників) роботи – прізвище, ім'я, по батькові, місце роботи, посада, науковий ступінь (за наявності), вказується назва секції, на яку подаються тези. Посилання на джерела та літературу подаються у квадратних дужках після тексту, де вони згадані, за зразком: [1,134], де перша цифра – номер джерела в списку джерел та літератури, друга – сторінка, з якої наводиться інформація. В кінці тексту подається Список джерел та літератури. Бібліографічний опис джерел та літератури подається в порядку посилань на джерела та літературу в тексті. Текст подається в роздрукованому вигляді (2 прим.). Обов'язкова наявність підписаного електронного носія з текстом (формат MS Word for Windows 98-2007 або формат RTF).

Обробка персональних даних здійснюється відповідно до законодавства України про захист персональних даних.

6.1.3. Кількість наданих матеріалів від районів (міст) Донецької області, інших регіонів України на заочний етап конференції - не обмежений.

6.2. Умови участі в очному етапі конференції.

6.2.1. На очний етап конференції запрошуються делегації від районів і міст Донецької області, інших регіонів України за викликом організаторів (електронною поштою). Додатково список запрошених буде опубліковано на офіційному сайті Донецького обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді - http://octk.ucoz.ua/

6.2.2. Програма конференції передбачає авторський виступ з тезами доповіді під час роботи у секціях. Доповідачам надається до 7 хвилин для виступу. Під час виступу допускається використання наочності: фотографії, слайди, відеофільми, аудіозаписи, карти, схеми, діаграми, археологічні та етнографічні знахідки, інші матеріали.

  1. Підведення підсумків та нагородження

Підсумки роботи конференції підводяться науковцями у відповідних секціях та оголошуються на пленарному засіданні.

Рішенням організаційного комітету конференції та вчених, які очолюють секції, відзначаються автори кращих доповідей, які нагороджуються грамотами, дипломами Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, департаменту освіти і науки Донецької обласної держадміністрації, Донецького обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді, інших організацій.

Організатори конференції передбачають видання тез доповідей у збірнику матеріалів конференції, який планується надрукувати до початку роботи конференції.


  1. Фінансування

Витрати на участь делегацій Автономної Республіки Крим, областей України, міст Києва та Севастополя у конференції здійснюються за рахунок організації, що відряджає.

Витрати на підготовку та проведення конференції здійснюються за рахунок коштів Донецького обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді та залучених коштів.

Інформація про вартість проживання, харчування та екскурсійного обслуговування делегацій буде повідомлена додатково.

Додаток 1

до Умов проведення

VІІ Всеукраїнської краєзнавчої

конференції «Південно-Східна Україна:

із стародавності в XXI століття»
(Зразок оформлення тез доповіді)
ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ ТОВАРИСТВА ПОЛЬСЬКОЇ КУЛЬТУРИ ДОНБАСУ

Петров Павло,

учень 9 кл. ЗОШ № 35 м. Макіївки

Донецької області

Керівник: І.С. Нечитайло,

вчитель історії ЗОШ № 35 м. Макіївки

Секція: Історія Південно-Східної України (ХХ – початок ХХІ ст.)
Минуле українського і польського народів багате на вияви непорозуміння, розбрату, неповаги (утиски православних українців правлячими колами Речі Посполитої у др. пол. XVI – XVIII ст.; селянсько-козацькі повстання, національно-визвольна війна українського народу під проводом Б. Хмельницького, які супроводжувалася руйнуваннями і масовими людськими втратами). Але сьогодні людство починає розуміти, що краще, вигідніше жити у мирі і злагоді. Одним із прикладів дружнього співіснування є сучасні українсько-польські відносини. Польща, член ЄС з 2004 р., здобула прізвисько «адвокат Європи» за систематичну підтримку намірів України щодо європейської інтеграції. Зміцнення добросусідських стосунків з Польщею вимагає від істориків шукати в минулому приклади співробітництва українців та поляків, а не протиставляти один народ іншому. Одним з таких прикладів є діяльність Товариства Польської Культури Донбасу (ТПКД), що сприяє зміцненню польсько-українських культурних, економічних зв’язків [3,134]. За ініціативою ТПКД організуються промоційні заходи, зокрема, Польська національна виставка у Донецьку у 2003 р. та ін.

Список джерел та літератури.

1. Донецкая область в годы Великой Отечественной войны (1941-1945 гг.) : Сб. докум. и материалов/Редкол. : Клерфон Е.Д. (отв. ред.) и др. – Донецк : Донбас, 1980. – 311 с.

2. Народное хозяйство Донецкой области. Статистический сборник. – Донецк: Донбас, 1981. – 138 с.

3. Державний архів Донецької області, ф. 5000, оп.1, спр. 10.

4. Вседонецкий рекорд забойщика Михаила Афонина // Кочегарка. – 1943. – 28 дек.
Додаток 2

до Умов проведення

VІІ Всеукраїнської краєзнавчої

конференції «Південно-Східна Україна:

із стародавності в XXI століття»

ЗАЯВКА

на участь у VІІ Всеукраїнській краєзнавчій конференції учнівської молоді

«Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ сторіччя»
Прізвище :____________________________________________________________

Ім’я: ________________________________________________________________

По батькові: __________________________________________________________

Науковий керівник (П.І.Б., посада): ______________________________________

Навчальний заклад, клас (курс): _________________________________________

Контактна інформація про учасника:

поштова адреса, індекс: _________________________________________________

область: ______________________________________________________________

район: ________________________________________________________________

місто/селище: __________________________________________________________

вулиця: _____________________ будинок № _______, квартира________________

телефон: ( ) _______________ ; моб.: _____________________________________

Е-mail: _________________________________________________________________

Тема доповіді: __________________________________________________________

Секція: _________________________________________________________________

Необхідність поселення в гуртожиток (так/ні, кількість осіб):___________________

Керівник управління (відділу) освіти або навчального закладу:


___________________ _______________________

(Підпис) (Прізвище, ініціали)

М.П.
Поделиться:

База даних захищена авторським правом ©unikum.asyan.org 2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи