Повторення вивченого з теми «Будова слова» icon

Повторення вивченого з теми «Будова слова»


НазваПовторення вивченого з теми «Будова слова»
Дата конвертації30.06.2015
Розмір31.98 Kb.
ТипДокументи
скачати

Тема: Повторення вивченого з теми «Будова слова»

Мета: повторити вивчений матеріал по темі „Будова слова”, правопис ненаголошених [е], [и]; розвивати увагу та інтерес до рідної мови, уявлення про навколишній світ, сприяти розвитку мовлення учнів; виховувати уважність на уроці; вміння співпереживати.

Обладнання: картки-завдання, магнітофонний запис

фізкультхвилинки, матеріал для гри „В гостях”, сніжинки-завдання, малюнки сніговиків, ілюстрації ялинки, зайчика, білочки, шишкаря, маска Зайчика.

Хід уроку

1. Організація класу

- Казку можна побачити, почути скрізь і всюди, також і на уроці української мови. І сьогодні до нас із країни Морфології прийшла казка. А принесла її нам гостя-Зима.

Інсценізована казка „Будова слова”.

2. Повідомлення теми і мети уроку

Завдання уроку (на дошці):

- закріпити знання про закінчення та основу слова;

- про правопис ненаголошених [е], [и];

- вимову і правопис приголосних в кінці складу і слова.

3. Розвиток умінь і навичок

Каліграфічна хвилинка

- А зараз загадка від Зими:

Сніг на полях,

Лід на річках,

Метелиця гуляє,

Коли це буває?

(Взимку)

- Це слово допоможе провести нам каліграфічну хвилинку:

вз из им зе ез зм зи взимку

- Запишемо спільнокореневі слова до цього слова:

зима, зимовий, зимувати.

- Визначте корінь

- Складіть речення з цим словом

Повторення теоретичних знань (Снігова грудка)

- Зима подарувала нам „Снігову грудку”

Пригадаємо алгоритм роботи:

Слово речення запитання відповідь

Закінчення ...

Основа слова...

Корінь слова...

Самостійна робота (2 варіанти, діти самі вибирають завдання):

Завдання Сніговичків 



Гра „В гостях”



Гора Горить

-Чи є спільнокореневими ці слова? Чому?

-Які слова-родичі прийдуть в кожен дім? (Запис слів з таблиці)

Фізкультхвилинка

Колективна творча робота

-Зима любить мандрувати молодим ліском. Ось її повідомлення

В лісовій шуб(п)ці спить лісок.

Дрімають дуб(п)ки і красуні беріз(с)ки.

Мріють про весну молоді липки і кленочки.

-Прочитайте текст, виразно вимовляючи дзвінкі приголосні, позначені виділеними буквами.

-Як перевірити правопис цих слів?

-Запишіть ці слова парами (Коментовано).

Шубці - шуба, дубки - дуба, берізки - берези.

-Як ми змінили слова?

-А яким буде цей лісок через 50 років?

Прочитайте змінений текст.

Вправа 214. Повторення правопису ненаголошених [е|, [и].

-усно з використанням карток [е], [и].

-Про погоду взимку складено багато народних прикмет.

-Прочитайте самостійно. Які букви пропущені?

-Як перевірити їх правопис?

-Прочитайте перше речення. Яку букву напишемо в слові хвилястий? Покажіть картку: [е] чи [и]?

-Які ще народні прикмети ви знаєте?

Словниковий диктант

Земля, дерева, заметіль, блискучий, зимовий, озеро, тихенько, село.

-Прочитайте „ланцюжком”, поясніть правопис.

Робота в парах

-Складіть з цими словами спонукальне речення для Зими (Зимонько, вкрий землю пухнастим снігом).

Хвилинка відпочинку. Гра „Хто найуважніший”

Інсценізація вірша О.Олеся „Ялинка”

-Хто ж найуважніший, той запам’ятає слова з ненаголошеними [е], [и].

Робота в групах

-Спробуйте стати на місце лісових мешканців, попросіть захисту для ялинки перед Новим роком.

4.Підсумок уроку

-Які теми повторили?

-Які завдання найбільше сподобалися?

Тест

Визнач своє місце на уроці:

A)працював добре

Б) працював недостатньо

B)був лише присутній на уроці

5.Домашнє завдання: вправа 215
Поделиться:





База даних захищена авторським правом ©unikum.asyan.org 2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи