Переставна та сполучна властивості множення. Коефіцієнт icon

Переставна та сполучна властивості множення. Коефіцієнт


НазваПереставна та сполучна властивості множення. Коефіцієнт
Дата конвертації29.06.2015
Розмір58.83 Kb.
ТипУрок
скачати

Тема: Переставна та сполучна властивості множення. Коефіцієнт

Мета: перевірити знання учнів по засвоєнню дії множення раціональних чисел; розглянути переставну та сполучну властивості множення, поняття коефіцієнту; розвивати навики усного розв’язування вправ, вміння застосовувати розглянуті властивості при розв’язування вправ;

розвивати пам’ять, логічне мислення учнів, обчислювальні навички, математичне мовлення; виховувати старанність, цілеспрямованість, бажання працювати на уроці творчо, впевненість у собі, вміння і навички розмірковування.

Хід уроку.


  1. Організаційна частина.


Урок супроводжується презентацією за допомогою мультимедійного проектора.

Слайд 1.

День добрий, друзі! Щойно нас дзвінок

Покликав знову на новий урок,

Для того, щоб здобувать знання нові.

Бажаю успіхів вам в цьому навчанні.

          • Доповідь чергового про відсутніх.

          • Звіт про виконання д/з.

  1. Актуалізація опорних знань.

      1. 1. Давайте пригадаємо, яку дію ми почали вивчати.

Суму однакових чисел

Можна обчислити швидше,

Слід нам лише додавання

Замінити дією іншою.

Спростити обчислення можемо,

І це завдяки дії...

(Множення)

    1. Сформулювати правило множення двох чисел з різними знаками.

    2. Сформулювати правило множення двох від’ємних чисел.

    3. Коли добуток дорівнює нулю.

    4. Що можна сказати про множники, якщо добуток двох чисел додатний.

    5. Що можна сказати про множники, якщо добуток двох чисел від’ємний.

    6. Від чого залежить знак степеня від’ємного числа?

Слайд 2.

      1. Усний рахунок.

8  6; -100  0; (-1)(-1)(-3); (-1)5;

8  (-6); 24  0; (-2)3; (-1)4; (-3)2;

-8  (-6); 7 (-4);

Слайд 3.

      1. Перевірка домашнього завдання. На дошці записані завдання з розв’язками.

Взаємоперевірка. Ставлять оцінки олівцем.

Слайд 4.

Повідомлення мети, записують число.
Послухайте казку.

Рано-вранці, до сходу сонця, взяла Людина Пряник і пішла в поле, де росли пшениця, жито. Зір­вала Колосок, витягла з нього зернинку, покуштувала, посміх­нулася. Поклала Колосок до ки­шені.

Зустрівся Колосок з Пряником.

— Хто ти такий? — запитав Пря­ник.

— Колосок.

— Ой, який же ти колючий? Чому ти такий? Яка від тебе користь?

Посміхнувся Колосок, поворух­нув вусами й говорить:

— Без мене не було б ні хліба, ні сухаря, ні тебе, Прянику.

Здивувався Пряник, з повагою подивився на Колоска, поступив­ся місцем.

— Отже, — говорить Пряник, — все від тебе. Але хто над тобою старший?

— Праця, — відповідає Колосок, вона все створює. А праця в руках Людини. Праця і Людина — ось що головне.

Цю казку написав своєму синові, який навчався в школі, відомий педагог В. О. Сухомлинський.

У житті Людини головне — пра­ця.


  1. Перевірка знань, умінь і навиків.

Правила поведінки в комп’ютерному класі.

Клас поділений на три групи.

Тести - перша група (5 хв., комп’ютерна програма). Друга в цей час розв’язує завдання по темі на дошці – Вправа №1045(3).

Слайд 4.

Знайдіть значення виразу (х + у)4, якщо х = -0,9; у = 0,8.

Третя – розв’язує завдання на картках, відповідно до рівня знань.

Тести – друга група (5 хв.), друга – Вправа №1053 (1).

х(х + 9,4)(х – 6,5) = 0;

Учні третьої групи, хто впорався з завданням, приєднується до групи, яка працює на дошці.

  1. Пояснення нового матеріалу.

Слайд 5.

Здійснюється за допомогою програмно-методичного комплексу навчального призначення «Математика, 5-6 класи»

  1. Закріплення.

Слайд 6.

  1. №1065 (усно).

  2. Обчисліть найзручнішим способом:

  • -2 • 17 • (-5) =

  • 4,5 • (-4) • (-0,25) =

  • -3 • (-20) • (-5) =

  • -18 • (-4) • (-25) • (-1) =

  1. №1069(1-3)

  2. Знайти і назвати коефіцієнт:

2х •3у;

-4х • 2у;

х • 3у;

0,25с • -4а.

  1. Нуль“.

Що ви знаєте про нуль?

    • заборонено ділити;

    • добуток з 0 є 0;

    • додати або відняти до числа 0, отримаємо те саме число;

    • дійсні числа поділяє на додатні та від’ємні;

    • початок відліку на координатному промені.

Слайд 7.

У кожному місті світу є свої пам'ятники. Їх уста­новлюють людям, героям художніх творів, богам, казко­вим персонажам і навіть тваринам. Пам'ятник, який зоб­ражено на рис, знаходиться в столиці Угорщини Буда­пешті і присвячений... нулю. Чому саме ця цифра, а не якась інша, удостоєна

Минули сотні років, перш ніж люди здогадалися позна­чати відсутність розряду в числі якимось знаком. Нікому не спадало на думку, що «порожнє місце», «ніщо» можна і треба якось позначати. Це відкриття було зроблене у Вавилоні, Греції чи Індії - залишається невідомим. Зрозуміло одне: винахід цифри 0 — велике досягнення людського розуму, яке заслуговує на пам'ятник.

Число нуль — початок відліку на координатній прямій. До речі, в Угорщині всі відстані від столиці до інших міст вимі­рюють від пам'ятника нулю. Місцеві жителі називають його просто «Нуль».

Слайд 8.

На півдні є унікальне містечко на воді – Вілкове. Місцева дітвора вчиться ходити на веслах раніше, ніж їздити на велосипеді. А старі дотепер п'ють воду з ріки й не скаржаться на здоров'я.

Вілкове - містечко, що притулилося в розвилці дунайських гирл. Колись всі його вулиці являли собою канали, по яких місцеві жителі пересувалися на човнах. Сьогодні подібну ідилію можна побачити тільки в старій частині міста. Його населення - близько 9 тис. чоловік, причому човнів тут зареєстровано 1200, а автомобілів - усього 300.

Якщо ви будете відвідувати дунайський біосферний заповідник, то цікаво буде побачити «нульовий км». Так називається місце, де Дунай впадає в Чорне море і звідки починається відлік відстаней на річці. Навіть відповідний монумент є. і обов’язково пролізьте через «дирку» в пам’ятному знакові. Екскурсоводи стверджують, що це гарантує додатковий заробіток.

Слайд 9.

В Києві знаходиться така «нульова точ­ка» або «нульовий км» на Майдані Незалежності : земна куля, яка крутиться.

Слайд 10.

Перед входом на Червону площу знаходиться окреслене коло, від якого відраховують відстані до всіх міст Росії. Подейкують, що якщо кинути копійку через плече, коли стоїш на цьому крузі, і при цьому загадати бажання – воно збудиться.

Вірш про нуль.

(С. Маршак)

Автор: Веселий нуль прошепотів

Сусідці одиниці.

Нуль: З тобою поруч я б хотів

постояти, сестрице.

Автор: Та одиниця каже

Одиниця: Ти, Нуль, число нікчемне!

Не стій зі мною, бо мені

Це зовсім неприємно!

Автор: А Нуль на це.

Нуль: Я знаю сам

Та якби поруч стати нам

Десятка б з тебе стала!

Поглянь на себе: ти ж у нас

Мала та худорлява!

А станеш більша в десять раз.

Коли я стану справа!

Нехай не кажуть, що нулі

Такі нікчемні і малі.
Слайд 11.

  1. Завдання додому.

П.37, №1068, №1070, дод. №1071

  1. Підсумок уроку.

Легенда. Жив годинниковий майстер. Був у майстра годинник, який бив кожну годину. Учень майстра запитав:

  • Чи не заважає вам цей бій?

  • Ні, кожен раз, коли я чую бій, думаю про те, що я зробив за кожну годину.


– Що ж ми з вами зробили за урок?
Комп’ютерний тест


  1. Чому дорівнює –8•(–3) =

    1. –24;

    2. 24;

    3. –11;

    4. 11.




  1. 4•(–7) =

    1. 28;

    2. –28;

    3. ;

    4. .

  2. –12•3 =

    1. –36;

    2. 36;

    3. –4;

    4. 4.






    1. 1;

    2. –1;

    3. 0;

    4. .


  1. Обчисліть –8• 16:

Введіть відповідь.

    1. 12•(–10);

Введіть відповідь.


    1. –7• (–8);

Введіть відповідь.


    1. (–2)4;

Введіть відповідь.

    1. (–3)3;

Введіть відповідь.


    1. Знайти добуток усіх цілих чисел, що задовольняють нерівність –8




Поделиться:





База даних захищена авторським правом ©unikum.asyan.org 2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи