Орієнтир підприємництво icon

Орієнтир підприємництво


НазваОрієнтир підприємництво
Дата конвертації27.06.2015
Розмір38.91 Kb.
ТипДокументи
скачати

Орієнтир - підприємництвоСтудентів, котрі закінчують університет, передусім цікавить те, як отримати роботу з достатньою платнею. Юнаки і дівчата витрачають чотири роки, вивчаючи важку теорію, складаючи іспити, сподіваючись, що після вищого навчального закладу все як слід буде в їхньому житті. Хоч багато з них знають, що реалізувати ці мрії не так уже і просто. Адже справжній ринок праці вимагає практичного досвіду. Питання в тому, як його набути. З цією метою в Університеті "Україна" створені і вже працюють студентські науково-виробничі підрозділи. Ці структури забезпечують юнаків і дівчат можливостями застосовувати знання, здобуті в аудиторіях, у конкретних ділових ситуаціях. Наприклад, студенти факультету "Видавнича справа та редагування" працюють над реальними проектами, використовуючи програмне забезпечення для видавництва і друкарські технології. Є й інші приклади. Так майбутні юристи успішно працюють в юридичній клініці.

Як відомо, в Україні, яка обрала шлях ринкової економіки, велика потреба у розвитку всіх видів малого і середнього бізнесу. Такий підхід отримав підтримку міжнародних організацій, у тому числі й ООН.

А яка ж роль у цьому Університету "Україна"? Вона теж дуже важлива, йдеться про створення нових можливостей для навчання студентів азів підприємництва. Розпочинаючи з жовтня ц.р., члени студентських підрозділів матимуть можливість дізнатися, як розробляти бізнес-плани для своїх організацій, а потім досліджувати й аналізувати їх. А закінчивши навчання, студенти зможуть керувати відповідними підрозділами, займатись справами, що приносять дохід.

Очевидно, окремі юнаки і дівчата вважають, що неможливо для людей їхнього віку розпочати справу. Але існує багато прикладів у всьому світі, коли молодь керує бізнесом. Наприклад, в університеті, що знаходиться в Кейптауні, що у Південній Америці, студенти очолюють і керують різними видами бізнесу.

Минулого року студенти цього навчального закладу зареєстрували своє студентське підприємство — книгарню — на рівні уряду. Провели два сміливих заходи. По-перше, студенти взялись керувати книгарнею, що належала і підпорядковувалася університету. Вони розробили бізнес-план і представили його офіційним особам університету. Обговорили з ними можливості успішного підприємництва.

Адміністрація університету оцінила бізнес-план підприємства як актуальний і життєздатний. Тому керівники ВНЗ через кілька тижнів передали власність у молоді руки.

Зараз книгарня належить і управляється студентством міста Кейптауна. Президентом підприємства обрано студентку. Вона і її ровесники вирішують усі проблеми магазину.

В інших університетах світу студентські підрозділи також керують успішними бізнес-підприємствами. В Нью-Йорку студенти Університету "Колумбія" видали і продають книгу-путівник по їхньому місту. У власності студентів Стенфордського університету, що в США, крім книгарні, також магазин із прокату фільмів, рекламна агенція, Центр технічної підтримки і т. д.

Загалом концепція участі студентів у бізнесі досить добре досліджена. Створені також міжнародні організації, що відкриті для молодих підприємців. "Студенти у вільному підприємництві" — це міжнародна організація, що об'єднує студентські підприємницькі групи із 39 країн.

Нещодавно в нашому університеті почав працювати американець Джонатан Перник — член корпусу Миру США. Це урядова американська організація, яка останнім часом співпрацює з Кабміном України в справі утвердження ринкової економіки.

У Джонатана Перника — великий досвід створення молодіжних підприємницьких структур. Навчаючись і працюючи в університеті у Флориді, він десять років тому трансформував студентський підрозділ навчального закладу в успішний і прибутковий. До керівництва підрозділом залучав молодь. Студентським підрозділом була і радіостанція, якою опікувався Д. Перник. Протягом кількох років Джонатан виявив багато джерел прибутків для медіаструктури, яка стала прибутковою — отримувала щороку доходи в мільйони доларів.

А загалом Д. Перник розпочав свою бізнес-кар'єру вже в 15 років - він працював зі своїм дідусем у сімейній справі. Рік по тому, коли дідусь потрапив до лікарні, Джонатан керував бізнесом самостійно, а ще через рік право власності перейшло до нього повністю.

Д. Перник отримав гарний досвід у таких великих американських бізнес-структурах, як: Time Darner, Microsoft і Realnetwork. До його резюме також входять відомості про роботу зі студентами і викладачами в кількох навчальних закладах США.

Д. Перник вважає, що першим кроком у трансформації студентських підрозділів Університету "Україна" буде проведення серії семінарів для того, щоб навчити студентів того, що таке підприємництво та як скласти і оцінювати бізнес-план. Семінари будуть проходити у вигляді групових занять. Джонатан не впевнений, скільки часу вони займатимуть: вони триватимуть доти, доки студенти як слід зрозуміють процес планування у бізнесі.

З деякими юнаками і дівчатами, які залучені до роботи студентських підрозділів, Джонатан працюватиме індивідуально, щоб скласти і дослідити їхні бізнес-плани. Студенти будуть відповідати за виконання всієї роботи. Перник консультуватиме окремі групи і буде зустрічатися з ними раз на тиждень (а також тоді, коли їм буде потрібна консультація) для того, щоб перевірити їхню попередню роботу і допомагати у майбутній.

Весь проект має зайняти цілий семестр. У нього кілька цілей. По-перше, всі студенти повинні зрозуміти те, як планувати, реєструвати і розпочати підприємницьку справу. По-друге, він допоможе юнакам і дівчатам набути потрібних умінь у діловому спілкуванні, лідерстві і підприємницькому мисленні.

Ця концепція є новою для нашого університету. Д. Перник є експертом у підприємництві, і він декілька місяців вивчав цю справу в Україні.
Власна Інформація

(за розповіддю Джонатана Перника),

Газета «Університет «Україна», №7-8, 2003
Поделиться:

База даних захищена авторським правом ©unikum.asyan.org 2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи