Не сиди вдома! 6 березня 2012 року icon

Не сиди вдома! 6 березня 2012 року


НазваНе сиди вдома! 6 березня 2012 року
Дата конвертації29.06.2015
Розмір26.03 Kb.
ТипДокументи
скачати

Не сиди вдома!
6 березня 2012 року
Багато різних сайтів траплялися мені у мережі. Зокрема – створених людьми з особливими потребами чи для них. У більшості випадків це – або форуми/чати, де користувачі щось обговорюють чи просто скаржаться на свою нещасливу долю, або новинні сайти, на яких читачі просто читають різні статті на інвалідну тематику.

Але сайт, про який ітиметься далі – не схожий на інших, бо містить статті у майже призабутому жанрі подорожньої замітки. Так, nesididoma.com – сайт, який розповідає про подорожі. Незвичайним є те, що автор цього сайту… пересувається на інвалідному візку. І розповідає про те, як можна подорожувати, наприклад, по США чи Канаді на інвалідному візку.

Автор цього цікавого сайту – Микола Подрезан, відомий в Україні громадський діяч, активіст громадського руху людей з інвалідністю. Подрезан відомий перш за все тим, що він – організатор першого в Україні конкурсу краси для дівчат із особливими потребами «Міс Україна на візку». Зараз естафету цього конкурсу перейняла не менш відома «Краса без обмежень». Микола Володимирович ніколи не опускає рук. «Життя перед людиною ставить завдання, часто несподівані і непрості. І якщо у людини не атрофовані відчуття людської гідності та гордість, вона повинна, просто зобов’язана навчитися їх вирішувати. Або, як мінімум, прикласти для їх вирішення максимум зусиль». Ці слова, які читаємо на головній сторінці сайту, можна назвати девізом Миколи Подрезана. Судіть самі – першу подорож «у новому статусі» Подрезан здійснив через… півроку після травми – Дніпровським круїзом «пішов», як кажуть морські та річкові «вовки» Дніпром та Чорним морем на Дунай – до Румунії.

Микола Володимирович і зараз подорожує. І розповідає на сторінках свого сайту про свої подорожі. А виявляється, можна подорожувати і на візку. Не просто вийти на вулицю з двору чи під’їзду, а подорожувати. І не лише країнами Заходу, відомими повною відсутністю архітектурних бар’єрів для людей із особливими потребами, а й цікавими куточками України, яка, завдяки таким людям, як Микола Подрезан та його однодумці, стає більш доступною для людини на візку.

Нотатки написані простою звичайною мовою, читаються легко. Сайт має україномовну та російськомовну версії. І обидві нічим не поступаються одна одній у читабельності та зовнішньому вигляді. Прискіпливий редактор, можливо, і знайде в текстах нотаток які-небудь помилки, але ці нотатки написані мовою, що зрозуміла для читачів будь-якого освітнього рівня. І це головне.

Також на сайті є фотоальбом. Фотографій у ньому не багато, але вони промовисті, бо зображують архітектурну безбар’єрність саме такою, яка вона повинна бути. Фотографії зображують ліфти для людей на візках, а також безбар’єрний транспорт – спеціалізоване посадкове місце для візочника чи навіть для дитячого візка або велосипеда. Дивишся на фотографії і так хочеться покататись на ліфті, який так гармонійно вписався в архітектуру старовинного, напевне, будинку. Або ж по королівськи (читай – по людськи!) проїхатися у зображеному автобусі. Ех, мрії, мрії…

Ще одною цікавинкою сайту є «Колекція ложок». Виявляється, Микола Подрезан – ще й колекціонер! З кожної країни, якою подорожує, майже завжди привозить у свою цікаву колекцію хоча б одну ложку. На сайті – фотографії ложок, а також – історія створення колекції.

Сайт «Не сиди дома» – цікавий та пізнавальний. І цінний, дуже цінний. Найголовнішою цінністю сайту, на мою думку, є те, що всім своїм змістом кожна його сторінка говорить читачеві – «Не сиди вдома! Вийди хоча б з дому! Чотири стіни – ще не весь світ!» І справді. Чотири стіни – це ще не весь світ. Ні телевізор, ні навіть комп’ютер не здатні показати всю красу реального світу. Цю красу можна побачити лише своїми очима. Просто вийшовши за поріг власного дому.

Адреса сайту - http://www.nesididoma.com

Світлана Патра
Поделиться:

База даних захищена авторським правом ©unikum.asyan.org 2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи