Здоров’я у сім\

Здоров’я у сім'ї. Доброзичливі та турботливі стосунки між членами родини


НазваЗдоров’я у сім'ї. Доброзичливі та турботливі стосунки між членами родини
Дата конвертації30.06.2015
Розмір81.2 Kb.
ТипУрок
скачати

Урок з основ здоров’я у 4-А класі

Березівського навчально реабілітаційного центру Житомирської ОДА за проектною технологією на тему: Здоров’я у сім'ї. Доброзичливі та турботливі стосунки між членами родини.

Паспорт проекту:

Тип за тривалістю виконання: 1 тиждень

Тип за видом діяльності: інформаційно-пошуковий

Тип за предметно-змістовим напрямком: моно проект

За кількістю учасників: колективний

Тип за формою представлення: урок-презентація

Мета проекту:

навчальна: створити умови для розширення уявлення учнів про сім’ю як чинник і осередок здоров’я, збагачувати знання дітей про їх обов’язки в родині та необхідність їх виконання, вчити надавати необхідну і посильну допомогу рідним, дбати про здоров’я всіх членів сім’ї, поважати старших, піклуватися про менших;

розвивальна: розвивати пізнавальні інтереси, уяву, бажання шукати шляхи збереження здоров’я, комунікативно-мовленнєву, соціальну компетентність, розвивати мислення на основі формування вмінь визначати правильні дії у разі хвороби членів сім’ї;

соціалізуючи: виробляти розуміння, що означає соціальна складова здоров’я, яка роль кожного члена сім’ї в збереженні здоров’я;

корекційна: збагачувати активний словниковий запас учнів, розвивати слухове сприймання, закріплювати навички правильної звуковимови та слухо-зорового сприймання мовлення, розвивати усне монологічне та діалогічне мовлення;

виховна: виховувати бережне ставлення до свого здоровя та членів родини, пошану і турботливе ставлення до батьків, інших членів сім’ї, виховувати вміння виявляти співчуття та увагу до хворого.



Види роботи

Завдання

Виконавець

Координатор

1. Відповідь на анкету

1. Розповісти про свої обов’язки у сімї.

Батьки, діти


Вчитель

2. Написання розповіді

Підготувати розповідь про збереження і зміцнення здоров’я в сімї, про випадки допомоги та підтримки рідних.

Учні

Вчитель

3. Відшукування прислів’їв, приказок про здоровий спосіб життя, сім’ю.

Відшукати прислів’я, приказки про здоров’я, сім’ю.

Учні, вихователі, бібліотекар

Вчитель

4. Розгадування ребусів.

Розгадати і записати ребуси.

Учні, вихователі

Вчитель

5. Виготовлення альбома.

Принести сімейні фото.

Батьки, діти

Вчитель

6. Вироблення правил доброзичливих стосунків у родині.

Виробити правила-пам’ятку.

Діти

Вчитель


ОСНОВИ ЗДОРОВ'Я

Тема: Здоров’я у сім'ї. Доброзичливі та турботливі стосунки між членами родини.

Мета: навчальна: розширювати знання учнів про сім'ю як чинник і джерело міцного здоров’я кожного її члена, про значення доброзичливих і турботливих стосунків між членами родини для збереження здоров’я, про роль батьків в житті дітей;

розвивальна: розвивати логічне мислення на основі формування вмінь визначати правильні дії у разі хвороби членів сім'ї, розвивати пам'ять на основі запам’ятовування номерів телефонів батьків та телефону „ швидкої допомоги ”. Вчити самостійно здобувати знання використовуючи прийоми пошуку інформації;

корекційна: збагачувати активний словниковий запас, розвивати зв’язне мовлення, слухове сприймання, виправляти вади звуковимови;

виховна: виховувати доброзичливість, співчуття, позитивне ставлення до всіх членів сім'ї, прагнення допомагати рідним, бережне ставлення до свого здоров’я і всіх членів родини.
Обладнання: ноутбук, картки з прислів’ями, ребуси

Ключові слова: здоров’я, сім'я, родина, доброзичливі стосунки, допомога, співчуття.
ХІД УРОКУ.
І. Оргмомент

Діти, ми розпочинаємо свій урок, як і годиться з привітання.

Встаньте діти, рівненько,

Посміхніться веселенько

Посміхніться всі до мене, Поверніться до гостей,

Привітайтесь: Добрий день!

Сьогодні на уроці нашими помічниками будуть:

Фізкультхвилинка

ОЧКИ – поморгайте.

ВУШКА – потягніть кілька разів мочки вух.

ГОЛІВКА буде думати – погладить кілька разів по голові.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Дітям, пропонується прочитати прислів’я.














(Без здоров’я немає щастя у сім'ї.)

Діти, як ви розумієте цей вислів.

Висловлювання дітей.

  • Я думаю, що здорова людина завжди щаслива.

  • Я вважаю, що легко жити, коли нічого не болить.

  • Здорова людина все хоче і може зробити.



Так, діти, здоров’я для людини – це все її багатство. А починається наше здоров’я із сім'ї. З давніх давен вважають, що кожній людині найкраще живеться в родині. Тільки в сім'ї ви знаходите любов, ласку, піклування, допомогу, співчуття. Ви всі скоро станете дорослими, у вас будуть теж свої сім'ї. Щоб сім'я була щаслива вчіться піклуватися про членів сім'ї вже зараз. Саме до такого уроку ви й готувалися і його тема „ Здоров’я у сім'ї. Доброзичливі та турботливі стосунки у родині ”.

На уроці ви дізнаєтесь, як треба піклуватися про рідних, що робити, якщо хтось із членів родини захворів, до кого звертатися за допомогою. ДЕВІЗ НАШОГО УРОКУ: „ Ваше здоров’я і здоров’я вашої сім'ї – у ваших руках!

ІІІ. Робота над темою уроку.

  1. Моя сім'я. (СЛАЙД ) Демонструється фото сім'ї.

Бесіда:

  • Що тут зображено? (сім'я)

Чому так думаєте?

Я думаю, що це сім'я, бо бачу тата, маму і дитину.

Вправа „ Мікрофон ”.

  • Чи велика у тебе сім'я?

  • Назви членів своєї сім'ї?

  • Чи дружна твоя сім'я?

Висновок: Сім’я – це найдорожчі і найближчі люди, що тебе оточують.

Робота з підручником, ст.. 40.

  • Прочитайте 2-й абзац. Придумайте до нього заголовок. Поясніть, чому саме такий.

(Мама і тато – найрідніші люди).

Бо вони люблять нас, про нас піклуються, купують все необхідне для життя – їжу, одяг, дбають про здоров’я, вчать і виховують. Діти повинні бути вдячними батькам, слухати їх.

Р.С.С. мама, тато, сім'я, мама і тато – найрідніші люди.

Фізкультхвилинка

Поклонися щодня

Батькові низенько,

Бо його серденько

До твого близенько.

Поклонися щодня

Матінці ще нижче,

Бо її серденько

До твого ще ближче.


  1. Перлинки народної мудрості. (СЛАЙД )

Діти зачитують прислів’я, приказки, які знайшли самостійно про сім'ю.

Висновок: Народні приказки і прислів’я вчать поважати і шанувати батьків та інших членів родини.

3. Здоров’я у сім'ї залежить і від мене.

Діти, пам’ятайте, що від вас теж залежить не лише ваше здоров’я а й усіх членів сім'ї.

Ви виробили правила - пам’ятку, як берегти здоров’я своє і своїх рідних. Прочитайте її:

  1. Допомагати батькам прибирати в кімнаті, доглядати за кімнатними рослинами, за домашніми тваринками.

  2. Виявляти турботу про менших братиків і сестричок.

  3. Гарно поводитися вдома, на вулиці, в школі.

  4. Завжди слухати батьків, не засмучувати їх, добре вчитися.

  5. Не сваритися зі своїми рідними, не ображати їх, а виконувати поради.

  6. Поважати старших.

  7. Дотримуватися режиму дня.

  8. Займатися фізичними вправами.

Діти, пам’ятайте, що коли ви будете дотримуватися цих правил, то й сім'я буде міцна і дружна.

Робота з малюнками.

Перевірка виконаного.

А ще у кожного члена родини є свої обов’язки. Є вони й у вас.

4. Мої обов’язки у сім'ї. (СЛАЙД ).

Розповіді дітей про обов’язки в сім'ї з ілюстраціями – фото.

Але головний обов’язок – піклуватися про здоров’я і добрий настрій усіх своїх рідних.
Висновок: - Як треба виконувати свої обов’язки? (Чесно і старанно, вчасно і без нагадувань мами чи тата.

5. Що робити, якщо хтось із членів родини захворіє? (СЛАЙД )

1. Запитайте у хворого, чим ви можете допомогти: може, потрібно подати води, може піти в аптеку.

2. Зателефонувати старшим рідним на роботу і повідомити про хворобу. А що для цього потрібно?

Знати № телефону. Підніміть руку, хто знає напам’ять мамин чи тата № телефону?

  1. Звернутися за допомогою і порадою до сусідів, попросити викликати „ швидку допомогу ”.

А хто знає, за яким № викликати „ швидку ”? (103)

Хвилинка відпочинку. Смішинка „ Допомога ” (смішинка)

ДОПОМОГА

Завітав сімейний лікар –

Щось злягла бабуся. (злягла – захворіла)

Біля бабці лежить внучка,

Звуть її Катруся.


  • Так це хто із вас хворіє? –

Лікарка питає.

  • Хвора бабця, - Катя каже, -

А хворіти своїй бабці

Я допомагаю.

6. Мій клас – моя сім'я.


Бесіда.

  • Діти, як ви думаєте, чи можна назвати наш клас сімєю?

(Міркування дітей:

Я думаю, …

Я вважаю, …

Я погоджуюсь, …)

А чи завжди ми живемо в класі так, як треба жити в сімї?

(Міркування дітей.

Не завжди, буває ображаємо один одного, сваримося)

Отже, не дбаємо про своє здоров’я і здоров’я своїх однокласників, вчителя, вихователів, бо засмучуєте їх).

Висновок: Як треба берегти здоров’я своєї класної родини?

  1. Поважати один одного, не ображати, не сваритися.

  2. Допомагати у навчанні, у праці.

Вчитель початкових класів

Кравчук С.Б.



Поделиться:





База даних захищена авторським правом ©unikum.asyan.org 2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи