Закріплення вивчених букв. Розвиток мовлення. Поширення речень icon

Закріплення вивчених букв. Розвиток мовлення. Поширення речень


НазваЗакріплення вивчених букв. Розвиток мовлення. Поширення речень
Потапчук Н. О
Дата конвертації29.06.2015
Розмір59.25 Kb.
ТипПовідомлення
скачати

ВІДДІЛ ОСВІТИ КРАСНОАРМІЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

КРАСНОАРМІЙСЬКИЙ НАВЧАЛЬНО – ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС

Закріплення вивчених букв. Розвиток мовлення. Поширення речень.

(Навчання грамоти. 1 клас. Буквариний період

У супроводі мультимедійної презентації)

Автор:

вчитель початкових класів Красноармійського навчально виховного комплексу

Потапчук Н. О.
м. Красноармійськ

2014 р.

Тема. Письмо слів та речень з вивченими буквами. Розвиток мовлення. Поширення речень.

Мета:

Начальна.

  • Узагальнити вміння писати вивчені букви, їх з'єднання з іншими літерами.

  • Працювати над умінням списувати друкований та рукописний тексти.

Розвивальна

Розвивати зв'язне мовлення, образну уяву, мислення, пам'ять.

Виховна

  • Вчити бачити красу природи.

  • Виховувати охайність.

Обладнання: картки з рукописним та друкованим алфавітом. Презентація

Microsoft Office PowerPoint

Хід уроку

  1. Повідомлення теми та завдань уроку

  1. Відгадування загадки

В зеленім лісі побував

Якийсь художник - і поволі

Дерева перефарбував

У золотисто-жовтий колір.

  • Ти хто такий?- я здивувавсь.

  • Чому тебе не бачив досі?!

  • То ти придивися, - хтось озвавсь, - і ти побачиш … ОСІНЬ.

  1. Повідомлення теми

  • Сьогодні до нас у гості завітала Осінь. (слайд № 2)

  • Ми провчилися з вами усі осінні місяці й вона хоче подивитися чому ви навчилися.

  • На уроці ми повторимо вивчені букви та їх з'єднання з іншими буквами. Будете тренуватися списувати друкований та рукописний тексти. А ще ми будемо складати розповідь.

  1. Актуалізація опорних знань учнів

  1. Гра «Знайди пару»

  • І перше завдання від нашої гості.

  • З’єднай рукописну букву з відповідною друкованою (Картки на дошці)

  1. Бесіда

  • Навіщо нам великі букви?

III. Закріплення знань і вмінь учнів

  1. Каліграфічна хвилинка Каліграфічна хвилинка

  • Частини яких букв це можуть бути? (слайд № 3,4)

  • Напишіть відповідні рукописні літери.

  1. Списування з друкованого тексту

Минуло літо. Стало у лісі сумно. (слайд № 5)

  1. Поділ слів на склади, визначення наголосу.

  • Поділіть слова у реченні на склади. Поставте наголос.

  • Яка буква позначає м’який звук? (т)

  • Яку підказку ви побачили? (буква і)

  1. Пауза для очей. (слайд № 6)

  2. Поширення речень

  • Поширте речення словами, що є ознаками предметів.

  • Опишіть літо. Яке воно можуть бути? (Ласкаве, тепле, лагідне, чудове)

  1. Малюнковий диктант (трава, кіт, квіти,тарілка, лист)

(запис у зошиті)

(слайд № 7 - 11)

  • Розглянь уважно малюнок.

  • Запиши слово, яке називає цей предмет.

  • Запиши кілька слів, які б охарактеризували предмет (добери слова-ознаки).

  • Яка буква є в усіх словах? (Т)

  • Які звуки позначає ця буква?

  • Скільки значень має слово лист?

  • Що позначає слово лист? (Лист з дерева, лист з текстом)

  • Які ще слова знаєте, що можуть 2 предмети позначати? (Горіх (дерево, плід))

  • Осінь вас хоче познайомити ще з одним словом, яке має кілька значень.

  • Хто на малюнку? (Котики) (слайд № 7 - 12)

  • Котиками називають цвіт верби навесні. Розгляньте фотографію

  • Як ви думаєте, чому їх так назвали?

  • Правильно, Вони м’які та пухнасті, мов котики.

  1. Фізкультхвилинка з музичним супроводом (слайд № 13)

Хто ж там, хто вже так втомився,

     І наліво нахилився?

     Треба дружно всім нам встати           (вийти із-за парт)

     Фізкультпаузу почати.

      Сонце спить, небо спить                   (очі закриті долонями)

     Навіть вітер не шумить.                     (присісти)

     Рано-вранці сонце встало                   (відкрити очі, встати, підняти голови,

     Всіх промінням привітало.                 піднятися на носки, руки підвести

                                                                  угору, розвести в сторони, підвести

                                                                  угору, помахати руками)

     Хмарка сонечко закрила

     Слізки срібні зронила.                         ( закрити обличчя руками)

     Ми ті слізки пошукаємо,

     У травичці позбираємо.                       (присідання)

  1. Гра «Утвори нове слово» (запис у зошиті)

  • Змініть одну букву та утворіть нове слово. (слайд № 14)

  • Рив – мив, сом – сім.

  1. Шарада (слайд № 15)

  • Осінь впевнена, що ви полюбляєте загадки тому вам шарада.

— Відгадайте.

З [п] — я дім для кораблів,

З [т] — з'являюсь на столі! (Порт — торт)

  1. Звуковий аналіз

  • Викладіть звукову схему слова осінь.

  1. Розвиток мовлення

  • Твори­ти — робити щось нове. Як ми можемо творити на уроці письма?

  • Спробуємо змінювати речення, робити їх кращими, що було цікавіше їх читати.

  • Давайте постараємось. Бо речення про нашу гостю – осінь.

  • Розгляньте слайди, вони вам допоможуть.

  • Прийшла осінь. (слайд № 16)

  • Додайте слово, щоб речення стало кращим.

(Прийшла чарівна, золота осінь)

  • Одягла дерева у вбрання. (слайд № 17)

(Одягла дерева у золоте, різнокольорове, барвисте вбрання).

  • Застелила землю килимом. (слайд № 19)

(Застелила землю строкатим, різнобарвним килимом. )

  • Чи подобається вам осінь? Чому?

  1. Підсумок уроку.

  1. Ребус

  • Осені дуже сподобалось, як ви працювали. Вона пропонує вам ребус.



  1. Мікрофон

  • Нагадайте гості, що ми сьогодні писали?

  • Який був диктант?

  • З яким багатозначним словом познайомились?

  • Про кого склали розповідь?

  • Що найбільше сподобалось?

  • Молодці.

  • Наша гостя прощається із вами та бажає успіхів у навчанні і просить, щоб ви її намалювали.


Поделиться:





База даних захищена авторським правом ©unikum.asyan.org 2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи