Гідно представили університет icon

Гідно представили університет


НазваГідно представили університет
Дата конвертації27.06.2015
Розмір28.99 Kb.
ТипДокументи
скачати

Гідно представили університет
Ювілей навчального закладу, як і будь-якого колективу, – завжди непересічна подія. Навіть якщо ця дата не така й велика. Тож до першого десятиріччя нашого університету чи не кожен його студент, викладач, співробітник намагається (чи намагатиметься) зробити щось гарне. Це можуть бути успіхи у навчанні, роботі, досягнення у спорті чи самодіяльній творчості… Врешті-решт варіантів чимало. Про один із них наша розповідь.c:\documents and settings\user\local settings\temporary internet files\content.word\suchasniy ukrayinskiy godinnik.jpg

Серед творчих осередків університету чи не найпримітніша кафедра дизайну. І викладачі, і студенти її беруть постійну участь у різних виставках, конкурсах, гідно представляючи навчальний заклад, виборюючи на них, як правило, високі місця.

Не став винятком і нинішній рік. Наприкінці жовтня Київський годинниковий завод запросив усіх бажаючих, у тому числі студентів та аспірантів, до участі у конкурсі ескізів «Сучасний український годинник». Але так трапилося, що інформацію на кафедрі дизайну отримали лише в середині листопада, за кілька днів до кінцевого терміну подачі робіт на конкурс. Тож бажаючим позмагатися, випробувати свої творчі можливості довелося скрутно. Четверо третьокурсників устигли представити свої ескізи. Було б більше робіт з кафедри, якби не обмаль часу.

До речі, конкурс не мав аналогів в Україні і став першим всеукраїнським у царині промислового дизайну годинників. Мета суперництва – розкрити потенціал вітчизняних дизайнерів, сприяти розвитку їхньої творчості з тим, щоб визначити нові напрямки і тенденції у сучасній годинниковій галузі.

Роботи конкурсантів – а серед них були і професіонали, й аматори – оцінювали члени журі з участю організаторів та співорганізаторів такого змагання. Загалом було представлено понад 100 ескізів. При визначенні переможців серед аматорів враховувались такі критерії, як візуальна краса, функціональність, інноваційність, художній зміст і наявність власного стилю.

Спочатку були відібрані 20 робіт. Цікаво, що до них потрапили ескізи всіх представників нашого університету. Назвемо цих студентів. У конкурсі взяли участь третьокурсники Дмитро Височанський, Станіслав Берстеньов, Олексій Дяченко і п’ятикурсник Роман Чечуга. Перші два стали переможцями представницького творчого змагання. Дмитро і Станіслав стали кращими у різних номінаціях: перший – «Функціональність», другий – «Інноваційність». Крім дипломів отримали ще й іменні годинники. До речі, обидва відразу ж замінили свої колишні годинники подарунковими.

Станіслав відверто признався, що в принципі не сподівався на перемогу. Бо й суперників було чимало, і з досвідом відповідним. Зокрема, студенти кафедр дизайну Київського національного Університету будівництва і архітектури та Університету культури.

Не був упевнений в успіху і Дмитро.f_5

  • Дуже хотілося стати учасником конкурсу, – пояснив хлопець через сурдоперекладача. – Не так важливо перемогти. Але будь-який успіх приємний.

Дмитро Височанський – хлопець з характером. Від народження нечуючий. Але і у школі-інтернаті, і в університеті не пасує перед труднощами, вчиться не гірше за здорових ровесників. Коли я запитав Дмитра про його захоплення, то дізнався, що навчання у нього на першому плані. Вибір зробив свідомо, бо ще у шкільні роки всерйоз захопився малюванням. Майбутня професія дуже подобається, тож прагне використати всі можливості для вдосконалення вже сьогодні. Читаю своєрідну анотацію роботи, написану студентом Д. Височанським:

«Створюючи ескіз сучасного українського годинника, я прагнув знайти таку його форму, яка відрізнялась би від більшості годинників, що мають круглу форму. Дизайн відображає довершеність форми, передбачає багатофункціональність, зручність у використанні, застосування високоякісних оздоблювальних матеріалів».

Найкращої думки про всіх чотирьох конкурсантів професор Олександр Романович Горбик:

- Дуже старанні хлопці. Допитливі, а це не зайве в нашій творчості. І у стосунках із викладачами, студентами теж на висоті: доброзичливі, ввічливі. Дуже вірю в їхнє гарне майбутнє. До речі, промисловий дизайн не зовсім за нашою професією. У нас здебільшого дизайн інтер’єру. Тож успіх наших вихованців особливо цінний. Так само, як і те, що два з чотирьох конкурсантів – Дмитро Височанський і Олексій Дяченко – з особливими потребами. І їм набагато важче у навчанні і загалом у житті, ніж здоровим ровесникам.
Анатолій Урбан,

Газета «Університет «Україна», №12-13, 2007
Поделиться:

База даних захищена авторським правом ©unikum.asyan.org 2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи