Вчитель математики – Самошкін Олександр icon

Вчитель математики – Самошкін Олександр


НазваВчитель математики – Самошкін Олександр
Сторінка1/3
Дата конвертації25.06.2015
Розмір397.31 Kb.
ТипДокументи
скачати
  1   2   3

Вчитель математики – Самошкін Олександр Павлович Вчитель історії – Горбачова Галина Григорівна

КЗ «Тернівська загальноосвітня школа I-III ступенів №6

Тернівської міської ради Дніпропетровської області»

Тема уроку: Арифметичний квадратний корінь.
          Українські землі наприкінці 17 ст. - у I половині 18 ст.

Мета: З математики: повторити визначення арифметичного квадратного кореня, властивості арифметичного квадратного кореня . Узагальнювати та систематизувати знання учнів з данної теми. Закріпити навички та вміння розв’язувати завдання на тотожні перетворення виразив, які містять арифметичний квадратний корінь. Виховувати у учнів інтерес до вивчення предмета шляхом розв’язування різнорівневих прикладів.

З історії: узагальнювати та систематизувати, закріпити отримані знання учнів; поглибити пізнавальну діяльність учнів шляхом розвитку історично - критичного мислення; сприяти вмінню встановлювати хронологічну послідовність подій і явищ; застосовувати отриманні знання під час виконання завдань і розв’язування задач, тлумачення термінів та понять; формувати національне самовизначення, прагнення вивчати історію , виховувати повагу до видатних українських постатей, історичного минулого свого народу та любові до Батьківщини.

Тип уроку: узагальнення та систематизація знань учнів. Форма уроку: бінарний урок з математики та історії, з використанням ІКТ. Методи: пізнавальні інтерактивні методи навчання, ігрові технології.

Основні поняття: з математики - підкорінний вираз, радикал,квадратний корінь;

з історії – війна, мир,інтервенція,еміграція, апеляція, Основні дати: 1686р., травень - «Вічний мир»; 1687р., липень-козацька рада на р. Коломак - усунення Івана Самойловича і обрання гетьманом Івана Мазепу. Укладення Коломацьких статей з московським урядом; 1700-1721рр. - Північна війна; 1708р. - похід Карла XII на Московію через Україну; листопад 1708 р. - зруйнування Батурина та обрання гетьманом Івана Скоропадського; 27.06.1710 р. - Полтавська битва. Основні постаті: математичні: Мішель Ролль, А. Ширар , Рене Декарт;

історичні: І.Мазепа, П.Орлик, І.Скоропадський, Петро I, Карл XII. Обладнання: Мультимедійний проектор,супроводжувальна презентація до уроку . Портрети видатних історичних діячів даної епохи; дидактичний, ілюстративний та роздавальний матеріал. Підручники: Г.П. Бевз, В.Г.Бевз. Алгебра: підруч. для загальноосвіт. нав. закл.- К.: Зодіак - ЕКО, 2008р.; Власов В. С. Історія України: 8 кл.: підруч. для загальноосвіт. навч.закл.- К.: Генеза,2008.; магнітні та планшетні дошки.

Епіграф уроку: « В історії черпаємо ми мудрість, в поезії - дотепність, в математиці – проникливість» Френсіс Бекон

                                          Хід уроку:
I. Організаційно – мотиваційний момент навчальної діяльності.

Ми всі почули дзвоник? Він позвав нас на урок…

Кожен учень постарався, метою уроку зацікавився,

Отже час не марнувати та навчатися починати.

Математику вивчаючи - ми з подіями історії усі дати поєднуючи,

Покажемо цей урок , щоб від нього був корисний та якісний толк.

Вступне слово вчителя математики та вчителя історії, які оголошують тему, цілі, план, очікувані навчальні досягнення учнів з уроку . Дії вчителів протягом уроку паралельні та узгоджені. Огляд робочих місць. Учні класу поділені на три команди та сидять за окремими столами. Вчитель математики пропонує «Листок успіху» для кожної команди, де вказані усі етапи уроку та бали оцінювання якості знань учнів і який визначений «Лідер» команди повинен заповнювати протягом уроку для підведення результатів діяльності учнів та команди наприкінці уроку. Оцінювання знань учнів від 0,5 балів до 3 балів за кожну відповідь.

(Додаток №1 – « Листок успіху»).



Вчитель математики:

Для визначення лідера у командах кожному учню необхідно розв’язати завдання та записати правильну відповідь у квадрати . Який учень виконує завдання першим та вірно - стає « Лідером» команди. Вчитель історії задає питання - підказку: « Знайти історичні дати, які являються протилежністю, роз’єднують та одночасно об’єднують історичні явища.». Учні повинні дати стислі пояснення , зв’язав відповідь на запитання з темою та метою уроку. ( Додаток №2- відповідь на запитання)

I команда II команда III команда


1.
- = 1. = 1. - =
2.
2. = 2. =
3.
= 3. – 5 = 3. - 2=
4.
= 4. 2 - = 4. =
Оцінювання «Листок успіху»: 3 бали з математики, 0,5 балів з історії

Вчитель історії. Робота з поняттями . Учням необхідно знайти правильну назву визначених трьох понять: Січова Рада , Козацька Старшина, Генеральна Старшина. Поняття написані на трьох окремих аркушах та розміщені на магнітних дошках. Яка команда першою напише на планшетній дошці правильну відповідь – поняття , то вона має право вибору назви команди, потім визначається з назвою друга та третя команда. (Додаток №3- словничок понять) Оцінювання «Листок успіху»: 1 бал з історії.




Вчитель історії. Постановка проблемного питання: «Розкрити, яким чином історичні факти, явища,події на українських землях за часів Північної війни сприяли становищу Гетьманщини?». Протягом уроку учні розв’язують наведене питання, користуючись здобутими знаннями з вивченої теми , обговорення та висновок наприкінці уроку.


II. Актуалізація опорних знань.

1.Вчитель історії. Завдання з історії для трьох команд «З’єднай за значенням»: (Додаток №4 – відповідь на запитання)

Історичні постаті:

1) 1708-1722 а) гетьманство Павла Полуботка

2) 1722-1724 б) гетьманство Івана Скоропадського

3) 1727-1734 в) гетьманство Данила Апостола

Відповідь: 1- 2- 3 -

Історичні події:

  1. 1702-1704 а) таємна дипломатія Івана Мазепи

з противниками Росії

  1. 1704-1705 б) таємні переговори Івана Мазепи

з Карлом XII

  1. 1706-1708 в) повстання на чолі з Семеном Палієм

Відповідь: 1- 2- 3-

Історичні факти:

  1. 1709-1722 а) « Правління гетьманського уряду»

  2. 1722-1727 б) утримування російських полків,

розташованих на території України

  1. 1734-1750 в) створення першої Малоросійської колегії



Відповідь: 1- 2- 3- Оцінювання « Листок успіху»: 1 бал з історії.

  1. Вчитель історії та вчитель математики: Словникова робота з історії та математики: « Ключове слово». Розв’язав кросворди №1, №2, №3 - знайти у кожному кросворді історичні поняття та одне прізвище винахідника арифметичного кореня, зашифроване по вертикалі. Кожна команда отримує свій кросворд шляхом жеребкування. (Додаток №5 – відповідь на розв’язування кросвордів)

Кросворд№1


Завдання:

По вертикалі: 1- винахідник арифметичного кореня. По горизонталі: 1) Яка країна, розв’язала Північну війну. 3) 60-80-ті роки 17 ст. - період громадянських війн, вторгнення іноземців в Україну, її поділ між Московією, Річчю Посполитою, Туреччина, розкол Гетьманщини, спустошення Правобережної України.






1.






















Е

М




Г

Р

А

Ц

І

Я




3.
















Г

Е

Т

Ь

М




Н










Т

Е




О

Р








Кросворд № 2 Завдання:

По вертикалі: 1-винахідник арифметичного кореня. По горизонталі: 1. Знаки відмінностей та атрибути влади української козацької старшини ХVI – XVIII ст.

3. Місцезнаходження (ставка) кошового отаману; з часом назва установлювалася за козацькою столицею – Запорізькою Січчю, де розташовувалася постійна резиденція гетьмана.

1
















1
















П




Р

Н

А

Ч










3



О

Ш













О

С




У

Л

І

Н

Т

Е



В

Е

Н

Ц

І

Я

П

Е

Ч

А




К

А


і

Кросворд №3
Завдання:

По вертикалі: 1-винахідник арифметичного кореня.

1






1













Х



Р

У

Г

В

Ь




3



















А

П

Е




Я

Ц

І

Я




С

І

Ч



По горизонталі: 1- Воєнна та господарська одиниця на Запорізькій Січі

3 – Мідні або срібні півкулі з натягнутою на них шкірою, з дерев’яними ціпками для ударів по шкірі та отриманню звуків.

Поделиться:


  1   2   3



База даних захищена авторським правом ©unikum.asyan.org 2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи