Володимир маркашов: «людина повинна все життя вчитися, інакше опиниться на узбіччі» icon

Володимир маркашов: «людина повинна все життя вчитися, інакше опиниться на узбіччі»


НазваВолодимир маркашов: «людина повинна все життя вчитися, інакше опиниться на узбіччі»
Дата конвертації26.06.2015
Розмір58.73 Kb.
ТипДокументи
скачати

Володимир МАРКАШОВ: «ЛЮДИНА ПОВИННА ВСЕ ЖИТТЯ ВЧИТИСЯ, ІНАКШЕ ОПИНИТЬСЯ НА УЗБІЧЧІ»
18 травня, 2011

Ігор ОЛЕКСАНДРОВ, журналіст.
Горлівський регіональний інститут є відокремленим підрозділом Університету «Україна». Свою діяльність інститут почав у 1998 році. З дня заснування цей навчальний заклад очолює професор Володимир Маркашов, який має великий досвід організаційної, педагогічної та наукової роботи – саме це дозволило йому згуртувати однодумців і створити серйозний навчальний заклад, який відповідає вимогам сьогодення.

За час свого існування у складі Університету «Україна» інститут перетворився на сучасний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації, в якому за 11 конкурентоспроможними напрямами підготовки та спеціальностями різних освітньо-кваліфікаційних рівнів навчається 913 студентів, у тому числі 57 осіб із особливими потребами та 67 сиріт та дітей із соціально незахищених сімей.

Володимире Євгеновичу, у рамках розвитку інклюзивної освіти Університетом «Україна» уперше в Україні розроблена, впроваджується і постійно вдосконалюється вітчизняна система супроводу навчання людей із інвалідністю…

– Як і наша головна структура –Університет «Україна» – наш інститут не зовсім звичайний навчальний заклад. Упродовж всього періоду існування інституту ми цілеспрямовано і послідовно беремо участь у вирішенні загальнодержавної проблеми відкритості й доступності вищої освіти. У рамках розвитку інклюзивної освіти впроваджується і вдосконалюється система супроводу навчання людей із інвалідністю. З цією метою опрацьовується і адаптується до українських реалій міжнародний досвід інклюзивної освіти провідних ВНЗ Великої Британії, Німеччини, США, Канади, Польщі, Росії.

Який науково-педагогічний потенціал інституту?

– У нас працює 102 науково-педагогічних працівника. Із них на постійній основі – 61, решта за сумісництвом. У числі науково-педагогічних працівників із науковими ступенями і вченими званнями 45 осіб, із них докторів наук – 10, кандидатів наук – 35. 21 викладач є аспірантом або здобувачем наукового ступеню. Із числа викладачів-сумісників більшість мають великий практичний досвід у відповідних галузях. Наш інститут широко впроваджує у своїй діяльності інноваційні освітні технології. Ведеться постійна робота над удосконаленням учбового процесу.

У вас хороший навчальний корпус, аудиторії, бібліотека, читальний зал, їдальня… А з чого все починалось?

– Не я один, чимало небайдужих моїх колег, керівники області, котрі вболівали серцем за свій народ, за майбутнє України, пройнялись ідеєю наблизити освіту до місць проживання молоді. Таку ідею підтримали в нашому місті чимало людей. Насамперед назву Євгена Рудольфовича Бодунова, котрий нині працює моїм заступником, Валентину Миколаївну Годунову, котра тоді завідувала фінансовим відділом Калінінського району Горлівки, добре знала економічну ситуацію в місті, мала серйозний досвід фінансової діяльності, гарні організаторські здібності.

Приміщення, яке нам запропонували, було занедбаним. Але ентузіазм наш був великим – ми негайно розпочали ремонт. А лагодити і переплановувати приміщення було необхідно, адже воно первісно призначалось для інших цілей. Роботи виконували винятково власними силами і лише за свої кошти. Централізованих коштів нам ніхто не дав і не дає. А на перших порах, коли проводився ремонт, нам виділив дві кімнати один із науково-дослідних інститутів.

Першими спеціальностями були «Правознавство» та «Бухгалтерський облік» освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст». Спеціальності були проліцензовані. Викладачів підбирали місцевих. Далі все пішло більш організовано. Ми відкрили ще одну спеціальність – «Фізична реабілітація». Необхідність її була викликана тим, що реабілітації потребувала частина самих студентів із обмеженими можливостями.

З кожним роком філія набирала обертів. Настав час ліцензувати бакалаврів, пізніше спеціалістів, трохи згодом магістрів. Особливо хочу зазначити, що наші випускники – конкурентоспроможні на ринку праці. Їх знають роботодавці. Практично всі випускники працюють за спеціальностями. Передусім, це стосується правознавців. Наші випускники працюють у правоохоронних органах, судах, прокуратурі, банках, словом, всюди, де потрібні юристи.

Суттєво змінилася ситуація із працевлаштуванням випускників спеціальності «Фізична реабілітація». Про увагу до цієї спеціальності свідчить хоча б те, що організацією практики студентів, наприклад, у міській лікарні №2, займається особисто головний лікар Т.Г. Шаповалова…

А якщо говорити про найближчу перспективу, то це подальший розвиток матеріально-технічної бази навчального закладу. Вона у нас досить хороша, щоб успішно проводити заняття зі студентами, готувати фахівців високого рівня. Маємо достатньо потужний викладацький склад. Йдеться про кількість докторів, кандидатів наук, аспірантів і здобувачів. Майже всі вони – наші випускники. Декілька з них уже нинішнього року захищатимуть кандидатські дисертації.

Найближчим часом на базі нашого інституту працюватиме Інститут безперервної освіти. Тож, крім головного завдання, яке ми сьогодні виконуємо – даємо вищу освіту студентам, ми вирішуватимемо і питання з ліцензування підвищення кваліфікації, отримання другої вищої освіти, надання допомоги в одержанні робітничої спеціальності. Людина повинна все життя вчитися, інакше опиниться на його узбіччі.

Маємо ми реалізувати і давню ідею: дитячий садок – школа – ВНЗ. Дитина отримуватиме певні знання в тій діяльності, якою займаються випускники нашої філії. Така програма дасть змогу випускникам шкіл чіткіше орієнтуватися у житті, усвідомлено обирати професію. Подобається спеціальність – наш студент, ні – буде чіткий орієнтир, із чого вибирати.

Набрав чинності наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України №291 від 28.03.2011 про впровадження у вищих навчальних закладах експерименту «Електронний вступ 2011». Як це нововведення реалізується у вас?

– Подача абітурієнтами електронних заяв буде добровільним і альтернативним варіантом подачі документів у паперовому вигляді. Електронні заяви абітурієнтів, подані в режимі он-лайн через інтернет, враховуватимуться приймальними комісіями ВНЗ і матимуть таку ж силу, як і їх паперові копії.

Наш інститут проводить «Дні відкритих дверей» для школярів та абітурієнтів. Якщо абітуриенти ще не визначились із майбутньою професією, якщо вони вагаються і недостатньо інформовані, якщо у них є питання про умови прийому до ВНЗ України у 2011 році, вони знайдуть усі відповіді на ці питання під час проведення днів відкритих дверей інституту. Абітурієнти зможуть ознайомитися з напрямами підготовки та спеціальностями, що пропонуються навчальним закладом, одержати кваліфіковані відповіді провідних спеціалістів на питання, що пов’язані з майбутньою професією.

Інститут також запрошує абітурієнтів особливих категорій – інвалідів, сиріт та дітей із малозабезпечених сімей, котрі закінчили школу у 2007 році та раніше; військовослужбовців, що вивільнені з військової служби у 2011 році, та інших пільгових категорій. Вони отримають детальні роз’яснення з приводу вступу до ВНЗ у 2011 році.

Про які ще нововведення ви можете розповісти ?

– Наш інститутоголошує набір на курси комп’ютерної підготовки “Дизайн і композиція”. Під час навчаннязаняття на цих курсах викладачі допомагають абітурієнтам зробити важливий крок на шляху до професії комп’ютерного дизайнера! Программа комп’ютерної підготовки «Дизайн і композиція» орієнтована на людей, які вже добре знайомі з роботою на персональному комп’ютері, але хотіли б отримати навиxки роботи з цифровими зображеннями. Протягом усього курсу здійснюється розгляд можливостей та функцій програми Adobe Photoshop, яка у теперішній час широко використовується при обробці цифрових зображень.

Програма комп’ютерної підготовки «50 +» розрахована на слухачів, які мають мінімальні або зовсім не мають ніяких уявлень про роботу на комп’ютері. В цій програмі немає обмежень по віку і вона орієнтована як на людей, які бажають використовувати комп’ютерні технології у своїй професійній діяльності, так і на людей, які просто бажають освоїти комп’ютер.

Наш інститут запрошує всіх бажаючих на курси менеджерів із постачання і збуту. Товарознавець, мерчендайзер, агент з продажу та постачання, логіст – це гілки однієї професії – менеджер з постачання і збуту, який повинен знати основи менеджменту, маркетингу і складської логістики, вміти просувати товар, використовувати сучасні інформаційні технології і, звичайно ж, уміти спілкуватися з людьми. У програму підготовки менеджерів із постачання і збуту включені наступні дисципліни: менеджмент і маркетинг із постачання та збуту, складська і транспортна логістика, етика і психологія ділового спілкування, знання комп’ютерних програм (Word, Excel, створення презентацій, робота в Internet), основи діловодства, вивчення програми «1С: Управління торгівлею для України».
Інтернет-видання «Трибуна України» http://ukrtribune.org.ua/
Поделиться:

База даних захищена авторським правом ©unikum.asyan.org 2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи