Вживання іменників із прийменниками та без них у різних відмінках. Складання розповіді за поданим початком і малюнком icon

Вживання іменників із прийменниками та без них у різних відмінках. Складання розповіді за поданим початком і малюнком


НазваВживання іменників із прийменниками та без них у різних відмінках. Складання розповіді за поданим початком і малюнком
Дата конвертації30.06.2015
Розмір39.7 Kb.
ТипДокументи
скачати

Тема : Вживання іменників із прийменниками та без них у різних відмінках. Складання розповіді за поданим початком і малюнком.

Мета : розширювати знання учнів про вживання іменників із прийменниками і без них у різних відмінках, вдосконалювати вміння визначати відмінки іменників, вміння будувати текст за поданим початком і малюнком;розвивати мовленнєві компетентності учнів, активізувати словниковий запас учнів; виховувати любов до рідного слова, рідного краю.

Хід уроку

І. Привітання.

ІІ. Організація класу.

  1. Читання вірша вчителем ( авторський )

Скажіть, пригоди люблять діти?

Звичайно, так! Понад усе на світі!

Цей невеличкий пароплав

Вітрила високо підняв.

Нас вітер кличе мандрувати,

Нові країни відкривати.

Пригоди вже чекають нас.

Готові всі? Тож в добрий час!

Слово вчителя. Сьогодні у нас незвичайний урок – урок-подорож. Ми здійснимо уявну подорож по безмежному океану, назва якого – Іменник.

  1. Обєднання дітей у групи.

На нашому кораблеві ви будете працювати у групах. Для гарної роботи оберіть собі командира, доповідача, секунданта, секретаря.

Пригадайте правила роботи у групі.

Сьогодні оцінюватися буде роботи команди в цілому. Перед вами – оціночні листки команд. За кожне завдання команда може отримати від 0 до 2 балів.

0 – неправильно виконано

1 – частково виконано

2 – правильно виконано все завдання.

Нас чекають різні острови, а на них – цікаві завдання. Всього завдань буде 6. Отже, команда може отримати найвищу оцінку – 12 балів.

j:\фото\фото1002.jpg

ІІІ. Повторення вивченого.

Гра Запитання-відповідь

Кожна команда по черзі відповідає на запитання.

  • Що означає іменник?

  • На які питання відповідає?

  • Як змінюється іменник?

  • Яким членом речення виступає?

  • Скільки відмінків в укр. мові?

  • Який відмінок є початковою формою іменника?

  • Який відмінок не має запитань?

  • Яке значення іменника у мовленні?

На оціночному листку поставте кількість балів за 1 завдання.

IV. Оголошення теми уроку.

Гра « Мікрофон »

- Чого ви очікуєте від уроку?

V. Робота над темою уроку.

1. Складання розповіді.

Наш корабель прибув на острів Творчість. Вправа 181. За поданим початком і малюнком скласти невеликий твір. Використайте у творі іменники у родовому відмінку. Секретарі, приготуйтесь до роботи. На виконання завдання 2 хвилини.

( Слухання творів, виставлення оцінок у листки ).

j:\фото\фото1001.jpg j:\фото\фото1003.jpg

2.Запис у зошитах дати, класної роботи.

3.Каліграфічна хвилинка.

Ми прибули на острів Каліграфія.

К к кк оз ко ак козак

  • Доберіть спільнокореневі слова ( усно )

  • Які прислів’я зі словами козак, козацький ви знаєте?

  • Запишіть каліграфічно речення

Козацькому роду нема переводу.

Знайдіть іменники, визначте їхні відмінки.

4.Опрацювання теоретичного матеріалу.

Наш корабель вже на острові Мудрагельчик.

За вправою 182.

  • У якому відмінку іменники вживаються без прийменників?

  • У якому – лише з прийменниками?

Читання правила.

5. Фізхвилинка.

Ми з вами – на острові Спортивний. ( Виконання фізичних вправ )

Рушаємо далі.

6. Робота з підручником.

Наступний острів – Всезнайки.

У кожної групи – своє завдання.

1 гр. – вправа 183. Прочитати. Виписати 5 іменників, визначити їх відмінки.

2 гр. – вправа 183. Прочитати. Виписати 1 речення, визначити головні та другорядні члени, встановити зв'язок між словами.

3 гр. – вправа 184. Прочитати. Виписати іменники з прийменниками, визначити їх відмінки.

4 гр. – вправа 184. Виписати слова з пропущеними буквами. Дібрати

(де можливо) перевірні слова.

На виконання завдання 3 хвилини.

Представлення завдань, виставлення балів.

7. Обмін інформацією.

1 – 2 групи

- Що таке Пласт?

- Які інші дитячі організації ви знаєте?

3 – 4 групи

- Про що розповідається в народній пісні?

- Чи любить козак свою Україну? Доведіть.

8. Творче завдання.

Ми потратили на острів Поезії.

У кожної команди – рядочки поезії. Спишіть, вставляючи пропущені прийменники. Користуйтесь довідкою. ( 2 хвилини)

Представлення завдань.

- Хто автор цих віршів?

- Які ще вірші Т.Шевченка ви знаєте?

Виставлення балів.

9. Робота з прислів’ями.

Нас чекає останній острів – Народна творчість.

Складіть прислів’я, запишіть в зошити, усно поясніть їх значення.

VI. Підведення підсумків. Оцінювання роботи груп.

Ось і закінчилась наша подорож по океану Іменник. Ми прибули до рідного порту Розумнички. Підрахуйте отримані бали.

VII. Підсумок уроку. Домашнє завдання.

Гра “ Мікрофон

  • На уроці я дізнався…

  • Мені сподобалось …

Домашнє завдання.

1 група – вправа 185 ( 1 завдання)

2 група – вправа 185 ( 1-2 завдання)

Всі ви, діти, молодці.

Працювали дуже гарно.

А тепер уже настав

Час для ігор і розваги.
Література:

  1. Гемзюк О.Р., Рябова С.І. Творчі завдання з укр.мови. 4 клас: Посібник для вчителя початкових класів.-Тернопіль: навчальна книга-Богдан, 2003.

  2. Дівакова І. Інтерактивні технології навчання у початкових класах.-Тернопіль:Мандрівець, 2011.

  3. Найдорожчий скарб: Слово про рідну мову: Поезії, вислови//Упорядник Лучук В.І.-К.:Радянський письменник, 1990.

  4. Навчання і виховання учнів 4 класу. Методичний посібник для вчителів//Упорядник Савченко О.Я.:Київ: Початкова школа, 2002.
Поделиться:





База даних захищена авторським правом ©unikum.asyan.org 2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи