Інструкція до створення ментальної мапи icon

Інструкція до створення ментальної мапи


НазваІнструкція до створення ментальної мапи
Дата конвертації29.06.2015
Розмір53.93 Kb.
ТипДокументи
скачати

Інструкція до створення ментальної мапи

 1. Визначаємо основну задачу

Припустимо, ми хочемо спланувати свій літній відпочинок і хочемо провести його якомога цікавіше. Для цього нам необхідно якісно спланувати свою діяльність, врахувати всі важливі моменти для якісного відпочинку.

 1. Необхідні інструменти для побудови ментальної мапи:

Використовувати інформацію ви можете з конспектів або анотацій, зі своєї голови, вуст інших людей або написаних ними книг. Принципи та інструменти побудови однакові і не залежать від джерела інформації. Щоб почати створювати ментальну карту нам знадобиться спеціальне програмне середовище. Ми будемо використовувати Spider Scribe. (http://www.spiderscribe.net). 1. Щоб зареєструватися на сайті необхідно виконати наступні дії:

 1. У вікні сайту виберіть елемент Sign Up.

полотно 3

 1. Для безкоштовної реєстрації виберіть наступний елемент:

полотно 7


 1. Заповніть всі обов’язкові поля у вікні реєстрації: 1. І натисніть кнопку Create my account

Тепер ми готові створити нашу першу ментальну мапу.

 1. Створення ментальної мапи

 • Для створення нової мапи потрібно натиснути кнопку Create New Map

прямая со стрелкой 17

 • Вказати ім’я карти і опис, якщо потрібно, і натиснути кнопку Create (створити) 1. Тепер ми можемо почати створювати карту. 1. Розташування та створення центрального об'єкту карти

Вибираємо елемент Text і перетягуємо його в центрі листа. Пишемо ідею (тему), за якою хочемо створити ментальну карту.

полотно 29
У створення ментальної мапи, необхідно виділити 1-2 ключових поняття, за якими ми б змогли відновити в пам'яті інші. У даному випадку ми почнемо зі слів «Літній відпочинок».

Записуємо тему в середині карти і підбираємо графічний образ, який у нас асоціюється з обраною нами тематикою. Під образом ми розуміємо картинку, яка у нас виникає в голові при думці про літній відпочинок.

 1. Щоб додати картинку до ментальної мапи потрібно вибрати елемент Picture і перетягнути його на робочий лист.

полотно 37
Вибрати можна будь-яку картинку, яка є у вас на комп’ютері. Для цього потрібно натиснути кнопку Upload Image, вибрати картинку, і натиснути кнопку OK.Щоб змінити розмір картинки, потрібно натиснути на будь-який її кат і розтягнути або зменшити її.

 1. Тепер нам потрібно об’єднати елементи нашої мапи. Для цього потрібно навести курсор миші на головний об’єкт, натиснути кнопку додати

прямая со стрелкой 46

і приєднати стрілку до потрібного елементу 1. Визначення та створення основних гілок ментальних мап.

Домалюємо до нашої основної теми ще кілька блоків, і приєднаємо їх стрілочками. Блоки підпишемо ключовими словами, які пов'язані з центральною темою.

У нас, наприклад, це блоки «підготовка», «місце відпосинку», «екскурсії», «мета».Блоки потрібно називати одним словом, тоді ми залишимо більше місця для іншої інформації, що відноситься до даного блоку ментальної мапи.

Приклад: Якщо напишемо словосполучення «підготовка презентації», то до даної гілки буде неможливо прикріпити «підготовка сценарію», таким чином, ми звужуємо простір для уяви, творчості й потоку думок.

Далі підбираємо образи, що асоціюються у нас з даними словами і вставляємо їх до мапи, приєднуючи їх за допомогою стрілочок.Пропоную центральний об’єкти і об’єкти другого рівня виділити різними кольорами. Для цього потрібно виділити елемент, натиснувши на нього лівою кнопкою миші і використати панель Properties.За допомогою цієї панелі можна змінити колір тексту і фону, шрифт, товщину ліній. 1. Гілки 2-го рівня.

Поступово додаючи все нові й нові гілки, як до теми, так і до гілок, що відходять від неї, ми розширюємо і збільшуємо нашу карту. Дотримуйтесь ієрархічної структури і послідовності. Самі знаєте, що може вийти. В результаті у нас вийшла міні-мапа літнього відпочинку, яка цілком може зрости до мега карти.

Для розширення ментальної мапи ми можемо використовувати і інші елементи:
скругленная прямоугольная выноска 20скругленная прямоугольная выноска 22скругленная прямоугольная выноска 24
Зберігається мапа автоматично. Також її можна зберегти як малюнок на комп’ютері

Слід звернути увагу на те, що свою ментальну мапу можна дозволити відредагувати друзям або знайомим. Для цього виконайте наступні операції:

 • У вікні програми виберіть елемент Share

прямая со стрелкой 26

 • Введіть електронну адресу свого товариша або відкрийте доступ для всіх хто користується даною програмою

скругленная прямоугольная выноска 35скругленная прямоугольная выноска 41прямая со стрелкой 48


 1. Відмінність ментальних мап від лінійного тексту

На відміну від лінійного тексту, інформація набуває більш візуальний вигляд, на чому, до речі, засновані всі мнемотехніки (техніки запам'ятовування інформації), користуючись яким, інформація запам'ятовується краще і зберігатися у пам’яті на багато разів довше, ніж при лінійному запису.

Просте, планування інформації, представлене у вигляді ментальної карти, відразу впадає в очі.

Дивлячись на ментальну мапу, ми можемо побачити, що є головна ідея, плюс чотири менших або, як мінімум, пов'язаних з нею ідей. Бачимо відгалуження від чотирьох ідей, ми можемо простежити поділ на більш дрібні ідеї або складові частини, можливо побачити приклади даних ідей. А бачачи картинки можна інтуїтивно здогадатися, про що йде мова, або, хоча б, визначити загальний настрій: сумно весело, смішно або серйозно. Дивлячись на карту, не знаючи змісту, ми можемо щось припускати, про щось здогадуватися. Зароджується інтерес і грунт для подальшого обговорення. Лінії зв'язку нам говорять набагато більше, ніж лінійний текст.

Проводячи аналогію з вербальним (слова) і невербальних (жести, міміка, інтонація) спілкуванням, в якому 90% інформації ми отримуємо від людини невербально, ми можемо говорити про те, що форма, структура, візуальні образи нам дають 90% інформації, одержані при спілкуванні з ментальною мапою.

 1. Підведемо підсумок

В результаті у нас вийшла мапа, в якій легко можна бачити взаємозв'язки між різними її розділами. Мапа легко запам'ятовується і дає чіткий план дій з реалізацією поставлених цілей. На карті легко бачити, що вже зроблено, а що ще потрібно зробити. Завжди видно складні моменти, що вимагають доопрацювання.
Поделиться:

База даних захищена авторським правом ©unikum.asyan.org 2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи