«я можу вгамувати будь-який біль» icon

«я можу вгамувати будь-який біль»


Назва«я можу вгамувати будь-який біль»
Дата конвертації28.06.2015
Розмір85.74 Kb.
ТипДокументи
скачати

«Я МОЖУ ВГАМУВАТИ БУДЬ-ЯКИЙ БІЛЬ»

Батрак Андрій Антонович 1918 p., ровесник XX ст. і багатьох його подій, народився в селі Дем'янці Переяславського району Київської області. Брав активну участь у випробуванні перших балістичних космічних ракет та в літакобудуванні, за що має заслужені нагороди та повагу й увагу від колективу, де працював раніше.

Здавалося б, зважаючи на похилий (для багатьох із нас) вік, Андрій Антонович уже міг би, як і більшість його ровесників, сидіти на лавочці і насолоджуватися спокійною старістю. Та не тут-то було! Адже він належить до тих неспокійних, активних і творчих натур, яким завжди було потрібно щось робити, творити. Чи багато ви знаєте прикладів, щоб чоловік у майже 90 років як хлопчик бігав по Кримських горах і як досвідчений фармацевт краще розбирався в цілющих травах, ніж місцеві жителі, робив хворим масажі? До речі він, Андрій Антонович, був і моїм першим вчителем масажу. А його відомий бальзам Батрака № 12? Я вже не кажу про себе, як він допоміг мені, коли я ще був зовсім юним! Не можу, не навести гарні слова його теперішніх пацієнтів. Але про це трошки пізніше. А зараз хотів би знову привернути увагу представників молодших поколінь і державних мужів до людей похилого віку, до їхнього життя-буття. Чому б у нас не створити товариства таких активних, корисних, талановитих, хоча вже і немолодих людей? А чи багато у нас газет, журналів із порадами для саме таких людей? Щоб вони могли там вільно надрукувати свої цікаві спогади, роздуми і навіть пропозиції? Кому, як не нам, молодим, допомогти їм у цьому?! Тому закликаю студентів інших факультетів і ВНЗ узяти участь і розширити коло дослідження «Ровесники XX століття — поруч із нами», започатковане студентами факультетів філології та масових комунікацій і соціальної роботи.

Вкотре провідуючи Андрія Антоновича, знову помічаю, що серед його відвідувачів переважають жінки, які замовляють найчастіше вищезгаданий бальзам. Підходжу до однієї такої гості, відрекомендовуюсь і ось що почув від неї:

«Я — киянка. Звати Анна, мені 28 років. Без бальзаму не можу жити! Інших таких ефективних ліків не знаю! По-перше, це — немедикаментозний засіб на основі рослинних компонентів. Дуже ефективно розгладжує зморшки і перешкоджає їх утворенню, робить шкіру еластичною і пружною. До того ж — екологічно чистий продукт. Навіть мій чоловік ним інколи користується, хоч він уже не визнає ніяких ліків!

Інша гарно одягнута, повновида, приваблива жіночка, я б їй не дав більше 45 років, сказала так: «Я — Лідія Василівна. За допомогою бальзаму вилікувала багато хвороб. Як бачите, і на вигляд молодша! Дорогий наш Андрію Антоновичу! Поживіть ще хоча б років з 50!».

Так, саме по собі народилося нове інтерв'ю.

Шановний Андрію Антоновичу, що Ви використовуєте при створенні бальзаму? Додаєте трішки якоїсь хімії?

— Зовсім ні! Використовую тільки натуральні рослинні засоби — плоди, трави і корінці дикорослих рослин у різних вагових пропорціях. Бальзам містить 12 дикоростучих рослин, настояних на 70% харчовому медичному, а не етиловому спирті. Бальзам не має аналогів у світі. Це — комплекс біологічно активних з'єднань: ефірних масел, мікро- і макроелементів, вітамінів, ряду незамінних амінокислот, що відіграють важливу біологічну роль в організмі людини.

Що лікує бальзам Батрака? Чув, що його замовляє і зарубіжжя?

— Бальзам є гарним лікувальним і профілактичним засобом при різноманітних захворюваннях, як внутрішніх, так і зовнішніх;

— при лікуванні кишково-шлункового тракту, печінки, підшлункової залози, нирок і сечовивідних шляхів;

— при лікуванні неврозу серця, занепаді сил і як тонізуючий засіб;

— позбавляє від шкіряних захворювань (екзем). Застосовується при дерматиті, нейродерматиті та ін.;

— очищує шкіру від вугрів;

— дає прекрасні результати як омоложуючий засіб: розгладжує зморшки і перешкоджає їх утворенню;

— застосовується при підвищеному артеріальному тиску, головних болях;

— використовується для лікування опіків;

— зміцнює і відновлює імунітет;

— використовується при укусах комах.

Достатньо змочити пошкоджене місце, і свербіння припиняється.

Так, замовлення є з близького і далекого закордонів.

— Де Ви збираєте трави? Час збирання відіграє якусь важливу роль? Маєте якісь «свої» секрети?

— Переважно в Криму, в екологічно чистих місцях. Щодо секретів, то кожен, хто займається якоюсь улюбленою справою, звичайно має свої секрети. Сама природа щедро ділиться ними, але слід бути дуже уважним і допитливим. Багато доводиться експериментувати.

Допомагають знання астрології. На нас, землян, на живу і неживу (хоча незгідний із терміном «нежива») природу дуже впливає поведінка Сонця і Місяця. Якщо 19 числа — новий місяць, то цього дня треба посіяти огірки чи посадити картоплю, добре будуть рости зернові, але урожаю буде 5 зернин у колоску. Інша справа, якщо посіяти числа 25-го!

Або, наприклад, народився новий місяць, іде дощ 6 днів — буде дощити місяць. Чи висить молодий місяць, на рогач уявно можна повісити відро (кожного разу по-різному) — будуть дощі. Не можна зовсім вішати відро — зовсім не буде дощу, буде велика суша.

Треба знати, коли можна збирати трави: у якому місяці, дні і навіть о котрій годині.

Наприклад, є така трава «ведмежі вушка». Хто має проблеми з нирками, добре її знає. Так от, зібрана в серпні, на повний місяць, вона така міцна, що варто лише потримати її в руці і біль відступає.

— Ви пропагуєте масаж. А яка насправді від нього користь? Чи не краще і швидше випити якусь таблетку?

— Звичайно, швидше. Але «дорожче» для організму й кишені. А ефект «накопичення»? Їх основа засідає в клітинах. Поголодуйте декілька днів, і ви помітите, що з вашого рота тхне медикаментами, як у коридорі лікарні. Біля вас не можна буде стояти.

Класичний масаж. Найперший масаж — це було тоді, коли людина упала, забила коліно і потерла забите місце. Я сьогодні переходжу від лінійного до набагато старішого, поширеного на всій планеті, надзвичайно ефективного — масажу за точками. Він лікує усі хвороби. За його допомогою я можу вгамувати біль, де б він не був в організмі. У західному світі люди зовсім недурні та й уміють цінувати копійку. Але два рази на рік для профілактики захворювань, навіть відносно здорові люди прописують для себе курс лікувального масажу.

Масаж і лікує, і зміцнює, і відновлює захисні сили організму, примушує організм боротися, мобілізує. Дуже показаний і при поширених сьогодні таких хворобах, як артрит, поліартрит.

Потрібно знати, що коли світить сонце, тобто удень, масаж роблять за годинниковою стрілкою, а коли сонце зайшло — проти годинникової стрілки.

Приміром, ВОЗ (Всесвітня організація здоров'я) попереджає: 99,9% усіх тих, хто вживав ношпу, буде страждати на простатит.

— Чимало у нас людей зловживають алкоголем. Чи можна їх вилікувати, щоб не класти у лікарню?

— Є така рослина у нас«плавун-баранець», зелено-сіруватого кольору. Кращого спасіння на землі немає. Але треба знати, як його пити. Лікує навіть безнадійних алкоголіків. Дуже багато плавунця росте у Житомирській області.

— Які б ще трави Ви порекомендували людям? Адже ліки в аптеках сьогодні доступні далеко не кожному. Дуже вони дорогі! Сам знаю: ціни високі, а ефект буває...

— Дуже помічна трава «буквиця». Це перша трава на землі, що людство носило на грудях як талісман. Я нею вилікував у себе гіпертонію.

Заварюю собі такий збір на чай, але він буде дуже помічним будь-якій людині: листя суниці, барвінку, буквиці, ожини сизої в рівних пропорціях. Цей чай вирівнює, приводить у порядок весь організм.

Вікова, як вороняче гніздо, рута, зірвана у червні у Криму, зупиняє рак, мастопатію тощо.

Розмарин. Якщо женьшень лікує 19 хвороб, то розмарин 78.

Ефедра. Росте у Казахстані і в Криму. Лікує астму, хімічний «ефедрин» не йде в жодне по­рівняння з ефективною дією рослини. У Криму продають ефедру. Росте на камені, тверда, як дріт.

— Андрію Антоновичу, яка Ваша заповітна мрія?

— Щоб усі люди були здорові і жили не менше 100 років. А ще, щоб вулицю Салютну, яка веде до авіазаводу ім. Антонова, перейменували на вулицю Героя, Людини, Українця — Глушка Валентина Петровича, який залишив яскравий слід на Землі і в Космосі. У вересні його день народження.
P. S. А що, тільки хворі потребують реабілітації? А що, тільки хворі потребують профілактики? Невже здоровим людям не потрібно оздоровлювати свій організм? А людям, яким уже по 70, 80, 90, які 30-40 років тяжко працювали за верстатом, у лікарнях тощо; які вироблені (згорблені, особливо ті, що коло землі у селах, або медичні працівники, що за мікроскопом у лікарні та біля ліжка хворого, і т. д. ), хіба не потрібно відновлювати свій життєвий потенціал? У нас, у суспільстві, існує хибна думка і про людей розумової праці. Здавалося б, що там — каміння не б'є, на собі не тягає!!! Але є люди, які краще виконували б фізичну працю. Адже, коли людина весь час пише або читає, теж нелегка робота, такій людині ніколи навіть вгору глянути. Від цього наступає погіршення зору, порушення обміну речовин, розвиваються хвороби серця та шлунково-кишкового тракту. Тож, на мою думку, необхідно негайно розробити і впровадити в життя державну програму фізичної і психологічної реабілітації всіх без винятку людей, кому за 60 років. Це буде і гуманно, і справедливо!

Після тяжкої праці, коли допомагав сусід сусідові чи родич родичеві, чи загалом людина людині, в народі кажуть: «Хай Бог поверне тобі сили!». А треба, щоб не тільки Бог, а й ми, суспільство, подумало допомогти, хоч трішки, повернути ті сили, які вони віддали для нас, для поколінь, для розвитку нашої спільноти; а ми як майбутні реабілітологи повинні зробити все, щоб повернути цю силу, щоб такі люди довше жили, мали міцніше здоров'я та ділились своїм безцінним життєвим досвідом.
Олександр ВЕРБИЦЬКИЙ

студент-заочник факультету

соціальних технологій

(спеціальність «фізична

реабілітація»),

дипломант IV

Всеукраїнської студентської

наукової конференції 2007 р.

На фото: Батрак Андрій

Антонович (зліва) передає

знання своєму учневі;

бальзам А. А. Батрака

Газета «Університет «Україна» №7-8, 2007
Поделиться:

База даних захищена авторським правом ©unikum.asyan.org 2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи