«Усне ділення багато цифрових чисел на розрядні» icon

«Усне ділення багато цифрових чисел на розрядні»


Назва«Усне ділення багато цифрових чисел на розрядні»
Дата конвертації17.02.2016
Розмір71.05 Kb.
ТипУрок
скачати



УРОК З МАТЕМАТИКИ

4 КЛАС
Тема: «Усне ділення багато цифрових чисел на розрядні»

Вчитель: Кісильова Я.В.

ХЗОШ № 154
Тема: Усне ділення багатоцифрових чисел на розрядні.
Мета: Повторити поняття "багатоцифрові", "розрядні" числа; вивчити властивість ділення числа на добуток; розвивати вміння використовувати спосіб послідовного ділення чисел на розрядні одиниці та вираження розрядного числа у вигляді добутку; розвивати вміння складати коротку умову, план розв'язання задачі; вчити розв'язувати задачі; виховувати організацію навчального труда учнів.
Хід уроку:
І. Організаційний момент.
- Встали рівненько! Сідайте. Зараз урок математики. Починаємо наш урок з перевірки домашнього завдання.
II. Перевірка домашнього завдання.

  • Що було задано додому?

  • Розв'язати задачі № 994, № 995.

  • В чому виникли труднощі?

  • Почнемо з перевірки розв'язання задачі № 994. Нагадати умову задачі, пояснити кожну дію розв'язання.


(Хлопчик купив зошити:


10 грн.
Для себе – 2

Для товаришів – 3 - ? грн..

Розв'язання:

  1. 2 + 3 = 5 (зош.) – скільки всього зошитів купив хлопчик.

  2. 10 : 5 = 2 (грн.) – скільки коштує 1 зошит.

  3. 3 ∙ 2 = 6 (грн.) – скільки грошей витрачено на зошити для товар.

Відповідь: 6 грн. мають повернути хлопчикові товариші).
- А якщо змінити питання задачі: на скільки гривен більше витратив хлопчик на зошити для товаришів, ніж для себе? Як зміниться розв'язання задачі?
(В задачі з'являється ще 4) і 5) дії:

4) 2 ∙ 2 = 4 (грн.) – скільки грошей витрачено для себе.

5) 6 - 4 = 2 (грн.) – на скільки грн. більше витр. хлопчик на зошити для товаришів, ніж для себе).
(Оцінювання відповіді учня)

- Перейдемо до перевірки розв'язання задачі № 995. Дати пояснення кожній дії розв'язання задачі.

1) 36 + 48 = 84 (кг) – скільки всього кг моркви зібрали І і II бригади разом.

  1. 84 : 7 = 12 ( кг) – скільки кг моркви в 1 корзині.

  2. 36 : 12 = 3 (к.) – скільки корзин моркви зібрала І бригада.

  3. 48 : 12 = 4 (к.) – скільки корзин моркви зібрала II бригада.

Відповідь: І бригада зібрала 3 корзини, II бригада зібрала 4 корзини.
- А якщо змінити питання задачі: на скільки корзин моркви II зібрала більше, ніж І?
(В задачі з'явилася ще 5) дія розв'язання:

  1. 4 - 3 = 1 (к. ) – на1 корзину більше зібрала II бригада, ніж І.)

(Оцінювання відповіді учня).


III. Контроль і корекція знань учнів. Усна лічба:

  1. Повторення правила порядку виконування дій (за стендом).

  2. На дошці 3 плакати з прикладами:


3542 : 100 = 3 (ост. 542)

1 ∙ 3200 : 100 = 32

750 – 250 : 5 = 100

100 - 0 + 50= 150

0 ∙ 246 : 2=132

325 - (0 : 23 ) = 0



⅔ від 240 = 360

3/5 м = 6 дм

3/10 ц = 30 кг

3542 : 100 = 3 (ост. 542)

1 ∙ 3200 : 100 = 32

750 – 250 : 5 = 100



- Знайти помилки і сказати правильні відповіді. (Оцінювання відповідей 3 учнів (за кожним стовпчиком ).

3) Робота з картками парами.

1) Число 3800 зменшити в 10 разів.

2) Знайти 3/10 від 110.

3) Число 750 зменшити в 10 разів.

4) Знайти 2/10 від 210.

(Оцінювання відповідей учнів).
IV. Вивчення нового матеріалу.

1) Бесіда.

  • Тема сьогоднішнього уроку: "Усне ділення багатоцифрових чисел на розрядні". Ми з вами вивчимо властивість ділення числа на добуток, навчимося використовувати спосіб послідовного ділення, ділення чисел на розрядні одиниці та вираження розрядного числа у вигляді добутку. Але спочатку давайте пригадаємо поняття "розрядні числа". Наведіть мені, будь ласка, приклади розрядних чисел. ( 20, 300, 5000, 80000 і т.д.)

  • А, наприклад, числа 230, 540, 6300 – це розрядні числа? (Ні, не розрядні.)

  • Чому? Вони теж закінчуються нулями.

  • Розрядні числа – це числа, які закінчуються нулями і мають лише одну цифру, відмінну від нуля.

  • Правильно, молодці!


2) Робота з підручником.
- А зараз відкрили підручники, № 996

(Розглянувши розв'язання прикладу на ділення числа на добуток:

108 : 36 = 3

108 : (18 ∙ 2) —— (108 : 18): 2 = 6 : 2 = 3

(108 : 2): 18 = 54 : 18 = 3

Зробити висновок: щоб поділити число на добуток, можна знайти добуток і поділити на нього число, або можна поділити число послідовно на кожний з множників).
3) Робота у зошиті.
- Відкрили зошити. Записали число. Класна робота. Закріпимо властивість, опрацювавши № 998.

(Розв'язати приклади ланцюжком. Кожна відповідь оцінюється.)

- Пояснити застосування правила ділення числа на добуток за № 999.

(4800 : 200. Замінимо дільник 200 добутком чисел 100 і 2.

Матимемо:

4800 : (100 ∙ 2). Зручно 4800 : 100 = 48 і 48 : 2 = 24).

Первинне закріплення: № 1000.
V. Фізична хвилина.
VI. Повторення матеріалу.

1) Робота над задачами:
№ 1001 – записати коротку умову, скласти план і записати розв'язання задачі під керівництвом учителя.


12 р.

60 т
(І маш. – 20 т. – ? р.

ІІ маш. – ? решта т – ? р.

Розв'язання

  1. 60 - 20 = 40 (т) – скільки т перевезли II машиною.

  2. 60 : 12 = 5 (т) – скільки т за 1 рейс.

3) 20 : 5 = 4 (р.) – скільки рейсів зробила І машина.

4) 40 : 5 = 8 (р.) – скільки рейсів зробила II машина.

Відповідь: І машина зробила 4 рейси, II машина зробила 8 рейсів).
(Відповідь учня оцінюється.)
2) Самостійна робота (за варіантами № 1003)
VII. Підведення підсумків.
- Як можна поділити число на добуток?

(Щоб поділити число на добуток, можна знайти добуток і поділити на нього число, або можна поділити число послідовно на кожний з множників.)
VIII. Домашнє завдання.
- Пригадати про ділення з остачею ви зможете виконавши вдома №1005. А знаходити значення виразів зручним способом ви повинні у № 1006.
Поделиться:





База даних захищена авторським правом ©unikum.asyan.org 2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи