«Керуй своїм життям» icon

«Керуй своїм життям»


Назва«Керуй своїм життям»
Дата конвертації29.06.2015
Розмір26.98 Kb.
ТипДокументи
скачати

«Керуй своїм життям»За останні роки у світі значно зросла кількість людей, уражених СНІДом. Отож, нещодавно на київському Майдані Незалежності за ініціативи ООН уже втретє відбулась спортивно-благодійна акція "Пробіг заради життя — 2003". Мета акції — привернути увагу громадськості до спільної проблеми, пов'язаної зі страшним вірусом. Цього року вона проходила під гаслом "Керуй своїм життям". Кошти, зібрані завдяки пробігу, будуть передані інфекційній лікарні, що розміщена на території Києво-Печерської Лаври.

Так, дуже сумні реалії змусили до проведення такої акції. Майже 80% ВІЛ-інфікованих у світі — це молоді люди віком до 29 років. За даними об'єднаної програми ООН з ВІЛ / СНІД, нині у світі 42 мільйони людей, заражених ВІЛ. Лише за 2001 рік їх стало більше на 5 мільйонів осіб. Приблизно 20 мільйонів уже померли від цієї недуги. В Україні офіційно зареєстровано більше 50 тисяч людей, інфікованих ВІЛ. Однак насправді їх значно більше, близько 400 тисяч, це — майже 1% населення.

Не зайве буде нагадати, що зараження вірусом імунодефіциту (ВІЛ) призводить до руйнування імунної системи людини. Організм, уражений вірусом, не може протистояти інфекціям, і будь-яке захворювання стає смертельним. У випадку виявлення ВІЛ-інфекції треба звернутись до обласного або міського Центрів профілактики СНІД, де надають медичну допомогу, доступну сьогодні в Україні.

Уже за традицією недалеко від фінішної прямої була споруджена невеличка сцена, а з повітряних кульок умільці виготовили величезну схрещену червону стрічку, що є символом боротьби з ВІЛ-інфекцією. Про події, що відбувалися на майдані, повідомляли у прямому ефірі радіо Super NOVA та Gala радіо. Учасники акції мали зареєструватися, отримати футболку та нагрудний номер і зробити свій грошовий внесок. У пробігу могли взяти участь усі бажаючі, навіть маленькі діти та спортсмени на візках. Учасниками акції стали майже 6 тисяч людей (торік майже 5 тисяч, а позаторік — лише близько 2 тисяч). Переважну кількість бігунів складали студенти та школярі.

Цього дня в межах заходу представляли свою діяльність громадські організації та благодійні фонди, які роздавали свої інформаційні брошурки.

На жаль, багато людей недооцінюють проблему ВІЛ-інфікованих. Зростає рівень дискримінації до інфікованих людей у сфері навчання та праці. Тому важливо захистити їх від соціальної дискримінації, забезпечити нормальні умови навчання і праці. На жаль, тільки тепер, коли цифра заражених людей шалено зросла, влада почала хоч якось задумуватись над цією проблемою; адже Україна вже на одному з перших місць у світі за числом інфікованих. Що ж, краще пізно, ніж ніколи. Тим паче, що приклад окремих країн свідчить, що ця боротьба може бути успішною. Приміром, у Нідерландах ще одинадцять років тому була прийнята спеціальна програма з попередження цієї недуги. Вона має як медичні, так і пропагандистські аспекти. І позитивні результати не забарилися.

За даними Міністерства охорони здоров'я України, в цьому році лише 2 тисячі хворих зможуть отримати лікування, що вкрай мало. Спеціальні ліки, які діють безпосередньо на ВІЛ, застосовуються з 1996 року. Однак за їх високої вартості ($800-1000 на місяць) вони в Україні поки що недоступні, бо наша держава не має власного виробництва, противірусні препарати випускають зарубіжні фармацевтичні фірми.

Незабаром на телебаченні стартує новий проект "Керуй своїм життям", спрямований на те, щоб ми нормально ставились до людей із ВІЛ. У рамках проекту вже знятий відеоролик, в якому бере участь відома українська співачка Ані Лорак.

Загалом, вкрай необхідні ефективні профілактичні заходи. Передусім, треба приділяти більше уваги організації змістовного і цікавого дозвілля молоді, зокрема створити широку мережу клубів за інтересами, гуртків, творчих і спортивних секцій, навчити молодь раціонально використовувати свій час, сприяти подальшому поширенню моди на здоровий спосіб життя.
Ольга ЙОВЕНКО,

студентка III курсу

(спеціальність "Видавнича справа та редагування"),

Газета «Університет «Україна», № 10-11, 2003
Поделиться:

База даних захищена авторським правом ©unikum.asyan.org 2015
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи